Ważne

Samsung Galaxy Tab A ma otrzymać Androida Marshmallow

W ciągu ostatnich kilku dni w Polsce pojawiły się dwie aktualizacje oprogramowania dla urządzeń Samsunga. Użytkownicy Galaxy S6 Edge z sieci Orange otrzymali Androida 6.0 Marshmallow – podobnie, jak posiadacze Galaxy S6 Edge+ z wolnego rynku (co ciekawe, u mnie wciąż brak). Tymczasem dochodzą do nas kolejne informacje dotyczące udostępnienia nowej wersji systemu dla innych produktów koreańskiego koncernu.

W tabletowej ofercie Samsunga jest sporo tabletów i zdecydowanie łatwo się w nich pogubić. Wśród nich wyróżnia się jednak Galaxy Tab A, który był pierwszym tabletem Samsunga z ekranem 4:3 (później pojawił się też Galaxy Tab S2). Nie jest to najwyższa półka, a raczej można go nazwać przedstawicielem niższej średniej lub nawet niższej. Ale okazuje się, że Samsung nie zapomniał również o nim.

Jak się bowiem okazuje, Samsung pracuje nad Androidem 6.0 Marshmallow dla Galaxy Tab A. Urządzenie to działa aktualnie pod kontrolą Androida w wersji 5.0.2 Lollipop i tak było od momentu rynkowej premiery.

Informacja pochodzi od brytyjskiego oddziału Samsunga. Konkrety jednak nie są znane. Nie wiadomo również czy oba modele (8.0 i 9.7) otrzymają aktualizację, ale innego scenariusza sobie nie wyobrażam.

źródło: sammobile, Samsung

Komentarze

 • Pawel

  Kasiu, była byś w stanie dowiedzieć się czegoś o Tab S 8.4? :) Będzie chociaż 5.1.1?

  • Preza

   Taa. Jeśli opuszczą Taby S z 2014 to będą niepoważni. Flagowe tablety co nawet 5.1.1 nie mają.

   • delightmars

    Przypomnijmy sobie serię tab pro

    • Preza

     Cóż. Trza będzie patrzec co ugotują chłopaki z XDA. A tak sobie obiecywałem, że tabletu nie zrootuję :) Jedyne co mie trzyma jeszcze przy samsungu to samoled.

   • Pawel

    To jest Samsung więc w sumie to bym się nie zdziwił jakby je odpuścili :(

 • Diabeł

  A tab 4 10.1″ pewnie nie dostanie androida 6.0.1?

 • delightmars

  Śmiech na sali, tab pro o wiele lepsze, ale nie dostaną, następnym razem albo Sony, Apple, albo coś z Windowsem

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona