Ważne

Samsung Galaxy Tab A ma otrzymać Androida Marshmallow

W ciągu ostatnich kilku dni w Polsce pojawiły się dwie aktualizacje oprogramowania dla urządzeń Samsunga. Użytkownicy Galaxy S6 Edge z sieci Orange otrzymali Androida 6.0 Marshmallow – podobnie, jak posiadacze Galaxy S6 Edge+ z wolnego rynku (co ciekawe, u mnie wciąż brak). Tymczasem dochodzą do nas kolejne informacje dotyczące udostępnienia nowej wersji systemu dla innych produktów koreańskiego koncernu.

W tabletowej ofercie Samsunga jest sporo tabletów i zdecydowanie łatwo się w nich pogubić. Wśród nich wyróżnia się jednak Galaxy Tab A, który był pierwszym tabletem Samsunga z ekranem 4:3 (później pojawił się też Galaxy Tab S2). Nie jest to najwyższa półka, a raczej można go nazwać przedstawicielem niższej średniej lub nawet niższej. Ale okazuje się, że Samsung nie zapomniał również o nim.

Jak się bowiem okazuje, Samsung pracuje nad Androidem 6.0 Marshmallow dla Galaxy Tab A. Urządzenie to działa aktualnie pod kontrolą Androida w wersji 5.0.2 Lollipop i tak było od momentu rynkowej premiery.

Informacja pochodzi od brytyjskiego oddziału Samsunga. Konkrety jednak nie są znane. Nie wiadomo również czy oba modele (8.0 i 9.7) otrzymają aktualizację, ale innego scenariusza sobie nie wyobrażam.

źródło: sammobile, Samsung

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona