Ważne

iPhone z ekranami OLED, ale jeszcze nie teraz

Coraz więcej źródeł potwierdza, że nowy iPhone pojawi się z ekranem OLED. Będzie bardziej kolorowo, a i bateria smartfona również na tym skorzysta. Ale niestety, na iPhone’a z ekranem OLED przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Ekrany OLED dobrze się już zadomowiły na rynku smartfonów. Korzystają z nich takie firmy jak chociażby Samsung, Motorola, LG, Meizu. Microsoft (np. Lumia 930). OLED to nie tylko wyrazistsze, jasniejsze barwy, ale również mniejsze zużycie baterii czy cieńsza i bardziej giętka struktura w porównaniu z LCD czy LED. Nic dziwnego, że również Apple poważnie zastanawia się nad wdrożeniem tej technologii do swoich urządzeń.

Nie spodziewajcie się jednak rewolucji wraz z wprowadzeniem iPhone’a 7 na rynek. Przynajmniej nie, jeżeli idzie o ekran urządzenia. Będzie on tej samej klasy, co w poprzednich modelach – LCD. W telefonie, który będzie miał premierę we wrześniu tego roku, Apple skupi się na innych funkcjach – usunie port na słuchawki, poprawi kamerę, itp.

Zdaniem chińskiego serwisu Nikkei, w Cupertino podjęto już decyzję o zastąpieniu ekranów w iPhone’ach technologią OLED. Co więcej, nie będziemy musieli czekać do 2018 roku, jak pierwotnie planowano. Tim Cook postanowił przyśpieszyć proces i pierwsze smartfony z OLED pojawią się już za rok. Będzie to więc najprawdopodobniej iPhone 7S.

Ekrany dla iPhone’a 7S wyprodukują Samsung oraz LG. Apple podobno podpisał już kontrakty z tymi firmami opiewające na około 12 mld dolarów. Dlaczego OLED w ogóle pojawi się w iPhone’ach i dlaczego nie w iPhone 7? Z jednej strony Apple szuka kolejnych sposobów na przyciągnięcie nowych klientów, a bardziej wyraźnie i wizualnie ładniejsze ekrany mogą okazać się świetnym rozwiązaniem. Podobnie jak jakiś czas temu ekrany Retina.

Z drugiej strony firma z Cupertino rzadko stara się wprowadzać nowe rozwiązania na szybko. Ekrany OLED dopiero co pojawiły się w zegarkach Apple Watch, a kontrakt z Samsungiem i LG nie są zdaniem informatorów jeszcze dopięte na ostatni guzik. Dlatego też Apple woli poczekać jeszcze rok, zanim ekrany OLED zostaną wprowadzone do smartfonów. Możemy się jednak domyślać, że rozwiązanie to będzie maksymalnie dopracowane i dopieszczone w szczegółach, jak to zwykle bywa z produktami tej firmy.

źródło: Nikkei9to5mac

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona