Ważne

Meizu Pro 5 Ubuntu Edition już oficjalnie

Już za kilka dni w Barcelonie wystartują targi MWC 2016. Nie przeszkadza to jednak producentom w prezentowaniu kolejnych nowości jeszcze przed ich rozpoczęciem. Kolejną firmą, która zdradziła swoje nadchodzące premiery, jest Meizu. Oficjalnie poznaliśmy Meizu Pro 5 Ubuntu Edition.

Możemy zatem potwierdzić, że ostatnie plotki sugerujące, że Meizu w najbliższych dniach zaprezentuje kolejny – po MX4 Ubuntu Edition – smartfon z Ubuntu, okazały się jak najbardziej prawdziwe.

Meizu Pro 5 Ubuntu Edition to tak naprawdę Meizu Pro 5, ale zamiast Androida na jego pokładzie znajdziemy system Ubuntu. Jest to tak naprawdę jedyna różnica pomiędzy tymi urządzeniami.

Urządzenie zatem oferuje przede wszystkim 5,7-calowy ekran AMOLED Full HD, ośmiordzeniową jednostkę Exynos 7420 2,1GHz, 3GB RAM, aparat 21 Mpix, kamerkę 5 Mpix, dual SIM oraz 32GB pamięci wewnętrznej. Jest też czytnik linii papilarnych, USB typu C oraz standardowe zaplecze komunikacyjne: WiFi, Bluetooth i LTE.

Cena Meizu Pro 5 Ubuntu Edition nie została ujawniona. Tej informacji możemy się spodziewać w ciągu najbliższych dni – Meizu zdradzi ją już podczas MWC. Wtedy też rozpocznie się przedsprzedaż modelu.

Meizu-PRO-5-Ubuntu-Edition-Low-3

źródło: gsmarena, ubuntu

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona