Ważne

Archos zaprezentował serię Oxygen z Androidem 6.0 Marshmallow

Francuzi pokazali nową linię urządzeń z najnowszą odsłoną systemu

Targi MWC 2016 rozpoczną się już za kilka dni, lecz część producentów zdecydowało się jeszcze przed ich startem zapowiedzieć swoje nowości. Tutaj można chociażby wspomnieć o LG i ich premierowych smartfonach. Teraz do tego grona dołączył Archos ze swoimi tabletami, które wydają się być naprawdę ciekawymi propozycjami ze średniej półki. Co oprócz preinstalowanego Androida 6.0 Marshmallow wyróżnia nową serię Oxygen?

Nowa rodzina Oxygen składa się z trzech modeli: 70, 80 oraz 101b. Jak wskazują już same nazwy, różnią się pomiędzy sobą przekątną wyświetlacza o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, która wynosi, odpowiednio, 7, 8 lub 10,1 cala. Pod względem reszty zastosowanych podzespołów urządzenia te są identyczne.

Francuski producent postawił w nich na układ Mediatek MT8163 z czterema rdzeniami ARM Cortex A53 1,3GHz oraz grafiką ARM Mali T720MP2, które są wspierane przez w pełni wystarczające 2GB pamięci operacyjnej. Na nasze dane otrzymujemy natomiast 16GB. Niestety, w tabletach ma nie pojawić się slot kart microSD, co będzie zdecydowanie jedną z ich najpoważniejszych wad.

Archos Oxygen 70, 80 oraz 101b obsługują łączność WiFi, Bluetooth, a także GPS – nic nie wiadomo natomiast odnośnie wariantu 3G/LTE. Nieco gorzej prezentują się baterie. Najmniejszy model jest zasilany przez skromne ogniwo o pojemności zaledwie 3000 mAh, większy tablet ma już akumulator 4500 mAh, a 101b z kolei – 6000 mAh.

Cała trójka zawita na półki sklepowe już w maju. Ceny mają wynosić, odpowiednio, 100, 130 oraz 180 euro, co wydaje się być rozsądnie skalkulowanym kwotami. Jestem ciekaw, jak modele Oxygen wypadną w codziennym użytkowaniu.

źródło: Archos przez Android Central, Phone Arena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona