W skrócie: Microsoft Lumia 650 w ofercie operatorów, Lumia 950 w luksusowym wydaniu

Microsoft Lumia 650 powinna zadebiutować w tym lub przyszłym tygodniu. Nie spodziewajcie się jednak hucznej konferencji – wszystkie informacje na jej temat zostaną podane na oficjalnej stronie producenta, bez zbędnej pompy. Więcej uwagi przykuć może za to ekskluzywna wersja flagowej Lumii 950.

Microsoft Lumia 650 w ofercie operatorów

Wszystko wskazuje na to, że ten budżetowy średniak będzie kosztował około 1000 złotych. Jest to absurdalnie dużo, jak za smartfon z tak “podstawową” specyfikacją. Jedynym elementem, który może kojarzyć się z pojęciem premium jest metalowa ramka, choć i ten materiał od dłuższego już czasu pojawia się także w sporo tańszych pozycjach.

Jednak, czy chcemy tego, czy nie, Lumia 650 i tak pojawi się w sprzedaży. Wątpliwe, aby cieszyła się sporym zainteresowaniem na wolnym rynku, ale już u operatorów ma szanse – wszystko zależy oczywiście od umiejętności sprzedawców i (częściowo) od cenników. W sieci pojawiła się właśnie (niepełna jeszcze) lista sieci, które będą sprzedawać ten smartfon. Wśród wymienionych znalazł się nasz rodzimy Play, Plus oraz Orange. Zabrakło T-Mobile, ale zapewne i tam klienci będą mogli nabyć najnowszą Lumię.

Microsoft Lumia 650

Lumia 950 w luksusowym wydaniu

Najchętniej branym na “warsztat” przez luksusowe marki smartfonem jest iPhone. Dużo rzadziej pojawiają się ekskluzywne wersje pozycji z portfolio innych producentów. W obecnej sytuacji nie spodziewałbym się, że ktoś może stworzyć limitowaną, bardzo drogą wariację flagowca Microsoftu. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta i jest nią oczywiście znikoma popularność urządzeń z Windows Phone/10 Mobile.

Mimo to luksusowa włoska firma jubilerska Damiani pokusiła się o stworzenie ekskluzywnych klapek baterii dla Lumii 950. Obie pokryte są skórą (białą lub czarną), a obiektyw aparatu okala pierścień z różowego lub białego złota (w zależności od wersji kolorystycznej) wraz z 10 diamentami. Na dole natomiast umieszczono tabliczkę z numerem, bowiem trzeba zaznaczyć, że powstanie tylko po 99 egzemplarzy każdego rodzaju klapki, czyli łącznie 198 sztuk. Cena jednego zestawu, w którym oczywiście jest jeszcze sam smartfon, wynosi 1950 euro. Przy obecnym, bardzo wysokim kursie tej waluty, daje to równowartość około 8650 złotych.

Plus całej transakcji jest taki, że gdy właściciel zapragnie wymienić telefon na nowy, może zwrócić Damiani klapkę baterii z Lumii 950 i wymienić ją na jedną z pozycji z kolekcji D.Side.

Źródło: @tfwboredom, WMPoweruser

Komentarze

 • Ci panowie od luksusowej lumii powinni raz jeszcze przemyśleć swój projekt…
  I tak, L650 to jakiś “żart producenta”. Choć zapewne u operatorów będzie można wyrwać go w cenie poniżej 100 zł, w abonamencie do 70 zł na dwa lata – mam wrażenie, że takie są najpopularniejsze, a WP dotychczas śmiało sobie poczynał w ofertach u operatorów.
  Co jak co, rynek szybko zweryfikuje, czy 650 ze swoją ceną to porażka większego czy mniejszego kalibru…

  • rozbawiony

   Ci panowie mają kasę. Ty nie masz. Mają dobrze prosperującą firmę. A do czego ty doszedłeś będący tak “mądrym” w doradzaniu drugim?

   • Niech sobie panowie mają kasę, niech projektują i niech się im wiedzie. Jaki to ma zwiazek z tym, że w mojej opinii tenże projekt jest kiczowaty?
    “Doradzanie”? Przeczytaj raz jeszcze mój komentarz, bo mam wrażenie, że trybiki w twojej głowie nie podchwyciły pointy.

 • Waldek W (valdi71)

  A ja tam mam inne rozważania na temat w/w LUMIOKÓW…Po co komu 650-tka w cenie za około 1000 zł? Po co komu 950-tka w cenie za około 8500 zł…Choć to drugie bardziej rozumiem, bo ktoś chce sie wyróznić, przyszpanować, wydać kasę którą ma. Ja jeszcze poczekam aż 950-tka zleci z ceną, albo puszczą coś prawdziwie średniego za te 1500 -1600 zł, bo nie dam ponad 2 kafle za telefon. Nie dam i już!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona