Ważne

[AKTUALIZACJA] Oto przykładowe zdjęcia zrobione przy użyciu Xiaomi Mi 5

Kolejne doniesienia nie dają nam nawet na chwilę zapomnieć o zbliżającej się premierze Xiaomi Mi 5. Tym razem opublikowano dwa zdjęcia, zrobione przy użyciu tego smartfona.

Nie można tu jednak mówić o przypadkowym czy niekontrolowanym przecieku, bowiem ww. fotografiami podzielił się na swoim profilu na chińskim portalu społecznościowym Weibo sam Lin Bin, czyli współzałożyciel i dyrektor Xiaomi. Niestety możemy uznać je jedynie za „poglądowe”, ponieważ ich rozdzielczość wynosi zaledwie 1024×768 (prawdopodobnie zostały zeskalowane na potrzeby publikacji w sieci).

Mimo wszystko, powyższe fotografie można uznać za bardzo dobre. Zwłaszcza, że uchwycono na nich lecącego ptaka bez ogromnych szumów, a to wymaga nie tylko umiejętności, ale przede wszystkim bardzo dobrego aparatu. O tym, zastosowanym w Xiaomi Mi 5 wiedzieliśmy tylko, że ma mieć 16 Mpix. Jednak opublikowane właśnie zdjęcia sugerowałyby dodatkowo optyczną stabilizację obrazu oraz – być może – laserowy, bardzo szybki autofokus.

Ciekawe, jak będzie sprawował się aparat w Xiaomi Mi 5 w innych warunkach. Jest to bardzo ważna cecha każdego flagowca i nierzadko decyduje o zakupie jednego z nich. A jak pokazała praktyka, każdy kolejny jest lepszy od poprzednio testowanego, więc konkurencja jest naprawdę trudna do pokonania.

AKTUALIZACJA, 12.02.2016, godz. 17:40

Hugo Barra, wicedyrektor Xiaomi, również podzielił się zdjęciami, wykonanymi przy użyciu Xiaomi Mi 5 (z włączonym trybem HDR). Te jednak są w pełnej rozdzielczości (wystarczy otworzyć w nowym oknie) i dają dużo dokładniejszy podgląd na możliwości fotograficzne flagowca.

Źródło: Weibo przez GizmoChina, Hugo Barra

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona