Wiko VIEW

[AKTUALIZACJA] Oto przykładowe zdjęcia zrobione przy użyciu Xiaomi Mi 5

Kolejne doniesienia nie dają nam nawet na chwilę zapomnieć o zbliżającej się premierze Xiaomi Mi 5. Tym razem opublikowano dwa zdjęcia, zrobione przy użyciu tego smartfona.

Nie można tu jednak mówić o przypadkowym czy niekontrolowanym przecieku, bowiem ww. fotografiami podzielił się na swoim profilu na chińskim portalu społecznościowym Weibo sam Lin Bin, czyli współzałożyciel i dyrektor Xiaomi. Niestety możemy uznać je jedynie za “poglądowe”, ponieważ ich rozdzielczość wynosi zaledwie 1024×768 (prawdopodobnie zostały zeskalowane na potrzeby publikacji w sieci).

Mimo wszystko, powyższe fotografie można uznać za bardzo dobre. Zwłaszcza, że uchwycono na nich lecącego ptaka bez ogromnych szumów, a to wymaga nie tylko umiejętności, ale przede wszystkim bardzo dobrego aparatu. O tym, zastosowanym w Xiaomi Mi 5 wiedzieliśmy tylko, że ma mieć 16 Mpix. Jednak opublikowane właśnie zdjęcia sugerowałyby dodatkowo optyczną stabilizację obrazu oraz – być może – laserowy, bardzo szybki autofokus.

Ciekawe, jak będzie sprawował się aparat w Xiaomi Mi 5 w innych warunkach. Jest to bardzo ważna cecha każdego flagowca i nierzadko decyduje o zakupie jednego z nich. A jak pokazała praktyka, każdy kolejny jest lepszy od poprzednio testowanego, więc konkurencja jest naprawdę trudna do pokonania.

AKTUALIZACJA, 12.02.2016, godz. 17:40

Hugo Barra, wicedyrektor Xiaomi, również podzielił się zdjęciami, wykonanymi przy użyciu Xiaomi Mi 5 (z włączonym trybem HDR). Te jednak są w pełnej rozdzielczości (wystarczy otworzyć w nowym oknie) i dają dużo dokładniejszy podgląd na możliwości fotograficzne flagowca.

Źródło: Weibo przez GizmoChina, Hugo Barra

Komentarze

 • I†achi

  Nie mogę się doczekać :(

 • eGzu

  To chyba Tajlandia

 • Norbert Nowakowski

  ma trochę siana i nie siedzi u siebie…

 • Jivul

  Przy takim nasłonecznieniu… tak na oko za 150 000 lux… to trudno żeby były szumy, każda automatyka ustawi najmniejsze możliwe ISO, a i tak czas ekspozycji będzie b.krótki. Co do autofocusa też bym się nie ekscytował – w komórkach hiperofokalna jest jakoś od niecałych 2 metrów, potem wyostrzanie w postprocesie i fotka – jak powyżej ;)
  Nie twierdze że tam będzie zły aparat, ale na postawie powyższego trudno powiedzieć że na pewno będzie ponadprzeciętny,

 • Arek P

  Nie ma co dyskutować nad jakością fotek skoro nie ma dojścia do prawdziwych sampli.

 • Pytanie ile będzie kosztować ten telefon?
  .
  Swoją drogą to jest szansa, że poprzednie modele potanieją.

  • jasiuc56

   Na pewno będzie tańszy niż reszta tegorocznych flagowców, a do tego o wiele lepszy.

 • Jak na telefon to foty super.
  .
  Ale one są zrobione w słońcu w dzień i jednolitej tonacji kolorów. Czy są foty zrobione w nocy tudzież przy żarówce? Oprócz łapania ostrości interesują mnie szumy.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona