Ważne

Ceny Surface Pro 4 w Polsce mocno w górę

W listopadzie cieszyliśmy się z wejścia Surface Pro 4 i Surface 3 do oficjalnej dystrybucji w Polsce. Dziś natomiast mam niezbyt dobrą wiadomość odnośnie ich cen. Te zostały podniesione o kilkaset złotych – w zależności od modelu o 200 – 600 złotych.

Skąd ta zmiana cen? Przyczyn należy upatrywać przede wszystkim w bardzo niekorzystnym dla nas kursie dolara. Aktualne ceny poszczególnych wersji Surface Pro 4 przedstawiają się następująco (w nawiasach ceny z momentu debiutu – czyli z października):

 • Intel Core M3, 4GB RAM, 128GB SSD: 4499 złotych (4299 złotych)
 • Intel Core i5, 4GB RAM, 128GB SSD: 4999 złotych (4719 złotych)
 • Intel Core i5, 8GB RAM, 256GB SSD: 6599 złotych (6199 złotych)
 • Intel Core i7, 8GB RAM, 256GB SSD: 8099 złotych (7599 złotych)
 • Intel Core i7, 16GB RAM, 256GB SSD: 9099 złotych (8599 złotych)
 • Intel Core i7, 16GB RAM, 512GB SSD: 11099 złotych (10499 złotych)

Recenzję Surface Pro 4 przeczytacie pod tym adresem. Tam też dowiecie się wszystkiego na jego temat.

źródło: tablety

Komentarze

 • spinacz

  Co się dziwicie. Typowe działania korporacji. Nie kierują się logika, potrzebami użytkowników czy innowacyjnością. Inna sprawa że trzeba mieć nie po kolei w głowie żeby aż tak przepłacać za sprzęt który konkurencja ma z podobnymi parametrami za połowę ceny microsoftu. Owszem microsoft postarał się i nakładł ludziom do głów że tylko oni mają taki sprzęt a partnerom zabronił reklamować ich odpowiedniki. Niektórzy jak np. Dell ulokowali taki sprzęt wyłącznie w sektorze biznesowym że dla Kowalskiego jest praktycznie niewidoczny. Trzeba mieć nie po kolei w głowie żeby wydać 5000-11000 zł na sprzęt, przy konstruowaniu którego postarano się bardzo żeby nie było jakiejkolwiek możliwości naprawiania. W tym sprzęcie nawet serwisy zewnętrzne nie wymienią wam nawet baterii! Mówią jasno NIE. Microsoft robi zasłonę dymną i w okresie gwarancji wymienia na nowy egzemplarz. A ja się pytam co potem … śmietnik … jak kogoś stać…. Nawet sami nie naprawiają tak się postarali żeby to była jednorazówka. Nawet mistrz świata napraw sprzętu iFixit poległ przy tym sprzęcie. Werdykt był taki że nie da się otworzyć tabletu bez zbicia wyświetlacza szyby, zerwania taśm i uszkodzenia płyty głównej. Odsyłam na ich stronę jak chcecie się przekonać :-x

  • Andrzej

   Niestety twoje wiadomości mijają się z prawdą Surface Pro 4 dostaje tą samą ocenę co iPad czyli 2 bardzo trudny do naprawy. Proszę nie pisz nie prawdy że nie da się go rozłożyć.

  • Serwisy nie wymienią baterii?

   https://www.youtube.com/watch?v=aehgB4VJGpE

   Nawet ja bym dał radę wymienić, nie wygląda na nic ponadprzeciętnie trudnego dla osoby która już rozbierała podobne urządzenia.

   • na tych filmikach zazwyczaj maja przygotowane egzemplarze, jak oglądałem rozbieranie nexusa w celu wymiany baterii to unich koleś bardzo szybko podwadził i uodeszła a u mnie męczyłem sie z 10 minut jak to zrobić aby nic nie popekało bo tak była hadra przyklejona.

 • michcio

  No cóż to nie sprzęt na kieszeń Polaków. My za to będziemy mieć 500 zł na dziecko, wcześniejszą emeryturę, podatek od sprzedaży detalicznej i tych wstrętnych banków itp. A co najważniejsze wstajemy wreszcie z kolan! A takie surfejsy to dla ynteligentów w futrach popijających kawkę w kawiarniach są tylko więc ich stać.

  • olo

   Te 500zł na dziecko dostanie tylko 49% dzieci, kwoty wolnej nadal nie podnieśli (a od tego powinni byli zacząć) Najważniejsze jednak to że wpuszczą szarańczę… Więc czy ta zmiana faktycznie aż taka dobra… Inne były ustalenia

   • jaro

    Gdyby nie te 500 pln Surface byłby tańszy?

    • Gosc

     Raczej tak bo głównie przez program 500 plus PiSu agencje ratingowe obniżyły nam zdolności ktedytowe, ponieważ robi się coraz większa dziura w budżecie i inne problemy ekonomiczne wynikająca z tego programu. A przez to cena złotówki względem $ spada bo inwestorzy wyprzedawają złotówki i akcje polskich firm i robi się takie zamknięte kółko(gospodarka hamuje). Oczywiście nie tylko przez 500 plus spada cena złotówki ale jestem pewien, że gdyby tego programu(którego popieram) nie było cena złotówki na pewno by tak szybko nie spadła a MS nie podwyżyłby cen albo podwyżyłby je ale o mniej niż teraz.

     Czyli tak Surface były by tańsze. Nie dużo ale jednak.

     • michcio

      Dokładnie. Dodatkowo dzięki tego rodzaju rozdawnictwu nie ma perspektywy na poprawę. Jak się kończy rozdawnictwo widzieliśmy w Grecji. No ale jakoś trzeba głosy kupić.
      Zresztą klienci na towary typu surfejs to potencjalne barany do strzyżenia bo z definicji mają kasę. A jak ktoś ma kase to zapewne ukradł albo yntelygent wstrętny z fartem życiowym.

     • jaro

      Populistyczna i prosta interpretacja. Tak samo można napisać że w 2007 mieliśmy kurs 2,6 czyli polityka “zielonej wyspy” podniosła ceny importu o 50%.

 • s7

  “poprzednie modele surface miały ocenę na ififxicie 0 słownie zero.”
  Wracaj do szkoły albo zmień ton wypowiedzi.
  Na ifixit.com skala “naprawialności” danego urządzenia mieści się w przedziale od 1 do 10 włącznie, więc gdzie ty tam widzisz 0? i przy jakim modelu Surface?

  Według MS urządzenia Surface to urządzenia referencyjne czyli takie na których partnerzy MS mogliby się wzorować.

  A to że jakiś Kowalski z ameryki kupił sobie np. Surface Pro 3 za 1200$ no to co?
  Ludzie kupują samochody za 100 razy tyle gdzie w ciągu jednego roku tracą one dobre 20% – 30% czyli 20 000$ – 30 000$ i jakoś protestów na ulicach nie ma z tego powodu chociaż nawet ich nie uszkodzili.

  Kto bogatemu zabroni? Wydaje Ci się, że są drogie i nie na kieszeń przeciętnego człowieka bo mieszkasz w Polsce i tyle. Gdybyś mieszkał w USA i zarabiał ich średnią krajową to sam byś sobie taki kupił nie zwracając uwagi czy da się go naprawić czy nie.

 • Andrzej

  Po pierwsze nie neguję prawdopodobieństwa ale jeśli ktoś to rozłożył to znaczy że się da. Nie piszę o kosztach tylko o możliwościach. Ty napisałeś “Werdykt był taki że nie da się otworzyć tabletu bez zbicia wyświetlacza szyby, zerwania taśm i uszkodzenia płyty głównej.” A jednak widzę na zdjęciach bo nie umiem angielskiego że sprzęt rozłożyli i nawet dali 2 tyle co iPadowi

 • rdf

  przecież mamy deflację? GUS właśnie podał dane. ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona