Ważne

Nowy, 10-calowy tablet od Kiano – SlimTab 10 3GR

Na rynku zadebiutował kolejny, tani, 10,1-calowy tablet. Tym razem jest to Kiano SlimTab 10 3GR. Z racji, że kosztuje on 499 złotych, nie możemy się po nim spodziewać zbyt wiele. Czym więc może przekonać do siebie potencjalnych klientów?

Pozytywów jest kilka, a wśród nich można wymienić ekran IPS o akceptowalnej rozdzielczości 1280×800, czterordzeniowy procesor Intel Atom X3 SoFIA o częstotliwości taktowania 1,2 GHz, slot na kartę SIM, zapewniający łączność w technologii 3G (oczywiście brak LTE), GPS z A-GPS oraz system operacyjny Android 5.1 Lollipop.

Nie zabrakło i słabszych stron, a są nimi m.in. 1 GB RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej (którą na szczęście można rozszerzyć przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 32 GB) i aparaty – 2 Mpix główny, VGA na przodzie. Sporna pozostaje również pojemność akumulatora (6700 mAh). W teorii powinna zapewnić zadowalający czas pracy, jednak w praktyce może okazać się różnie.

Wśród pozostałych parametrów Kiano SlimTab 10 3GR znalazły się jeszcze: układ graficzny Mali-T450, Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n, mikrofon do przeprowadzania rozmów telefonicznych oraz głośniki stereo. Tablet ma wymiary 254x152x9,9 mm i waży 540 gramów. Kupić go można w większości sklepów z elektroniką za – jak wspomniałem na początku – 499 złotych.

Źródło: Kiano

Komentarze

 • Radier

  1GB RAM…..wpis do śmieci. W sumie to wam współczuję zmarnowanego czasu nad każdym podesłanym do testów urządzeniem z taką ilością pamięci.

 • petekolakowski

  Sprzęt dla jaskiniowców

 • Rozz

  Ciekawe kiedy się złom w Chinach skończy, oni już mają za 100$ bardzo przyzwoite sprzęty 8 cali z windą i na nowych atomach a u nas ciągle takie badziewie ze jako gratis do gumy turbo powinni dawać :)

 • Centaur

  będzie test i porównanie z Kruger&Matz Eagle 801?

 • ZbiRadość

  nie warto, b. podobny sprzęt można było kupić 2 lata temu za 800zł

 • Krzysztof Dziedzic

  Możliwa jakaś dłuższa recenzja owego tableciaka?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona