Ważne

Aplikacja Mi Band Tools zaktualizowana o ciągły pomiar pulsu

Każdy użytkownik opaski Xiaomi Mi Band prędzej czy później usłyszy o aplikacji Mi Band Tools. Co prawda nie jest ona darmowa, ale zdecydowanie warto jej się przyjrzeć. Oferuje bowiem dużo więcej niż oficjalny program Mi Fit i wyciska z opaski jak najwięcej może.

Mi Band Tools najbardziej przypadnie do gustu posiadaczom Mi Band w wersji z różnokolorowymi diodami. Wszystko dzięki temu, że za jej pomocą możemy dowolnie konfigurować powiadomienia – do różnych powiadomień możemy przypisać inny kolor LED, inną liczbę wibracji, itd. Jednak, jak wszyscy doskonale wiemy, Mi Band Pulse ma wyłącznie trzy białe diody, przez co funkcja ta nie działa. Ale jest coś innego, co użytkowników właśnie tej wersji powinno mocno zainteresować. Mowa o aktualizacji aplikacji Mi Band Tools 1.3.8, która wniosła ze sobą ciągły pomiar pulsu.

Jak wiecie, w Mi Fit jest jedynie opcja mierzenia pulsu na żądanie – bez możliwości ustawienia, by ten mierzony był automatycznie w wybranych odcinkach czasu. W Mi Band Tools taka opcja właśnie się pojawiła i – co ważne – działa naprawdę dobrze.

Korzystam z nowej wersji Mi Band Tools (1.3.8) od piątkowego ranka. Od tamtej pory miałam ustawione, by pomiar był wykonywany co minutę lub co pięć (kilka razy zmieniałam) – generalnie problemów nie było, choć rano albo aplikacja przestała działać, albo opaska się odłączyła, bo przez kilka godzin pomiary nie były w ogóle wykonywane (trudno jest mi stwierdzić, co było tego przyczyną). Niemniej – w większości przypadków wszystko działa tak, jak należy. Dodatkowo, poza widokiem pomiarów z ostatniej godziny lub całego dnia, mamy możliwość podglądu wszystkich pomiarów, jakie zostały wykonane.

W ustawieniach możemy ustawić odstępy czasu, w których ma być wykonywany pomiar, dni tygodnia i godziny, jak również alert, jeśli przekroczymy wskazane tętno maksymalne i/lub minimalne.

Tym samym Mi Band Tools wprowadził usprawnienie, którego bardzo brakowało w niedopracowanej aplikacji Mi Fit. Jeśli ktoś użytkuje Mi Band z pulsometrem i chce w pełni wykorzystać jego możliwości, nowa wersja aplikacji może przypaść mu do gustu.

Wspomnę jeszcze tylko, że od piątkowego ranka procent naładowania baterii spadł ze 100% do 80% – widać zatem wyraźnie, że czas pracy przy ciągłej pracy pulsometru znacznie się skraca.

Aplikację Mi Band Tools możecie pobrać z Google Play. Pamiętajcie jednak, że jest płatna – kosztuje ok. 8 złotych.

Recenzję opaski Xiaomi Mi Band Pulse znajdziecie tutaj.

źródło: mibandtools

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona