Ważne

Coolpad Ivvi i Plus o grubości zaledwie 5,5 mm zadebiutował w Chinach

Szczupłość jest dziś czymś oczekiwanym i pożądanym. Anoreksja dosięgła nawet producentów elektroniki, którzy za wszelką cenę walczą o to, aby ich urządzenia były jak najchudsze. Pewna granica została już osiągnięta i wynosi ona obecnie 4,7 mm. Choć trudno jest ją przekroczyć, to niektórzy i tak usiłują to zrobić lub przynajmniej się do niej zbliżyć. W ten oto sposób powstał Coolpad Ivvi i Plus o grubości zaledwie 5,5 mm.

Na razie smartfon został tylko zaprezentowany i nie trafił jeszcze do sprzedaży. Nie ma go także nawet na oficjalnej stronie producenta. To ważne, ponieważ dopiero wtedy ostatecznie okaże się czy Coolpad Ivvi i Plus rzeczywiście ma tych 5,5 mm grubości. Jeśli zastanawiacie się, dlaczego poddaję w wątpliwość zapewnienia marki, podam Wam przykład identycznej sytuacji, na który natknąłem się dosłownie wczoraj.

Otóż ZTE, prezentując w lipcu model Nubia My Prague, początkowo chwaliło się, że ma on (również) zaledwie 5,5 mm grubości. Dość szybko jednak okazało się, że producent trochę sobie odjął i smartfon mierzy w tym miejscu o pół milimetra więcej. Uznacie, że się czepiam? Być może, ale (chyba jak każdy?) nie lubię nieszczerości. Zwłaszcza, gdy buduje się na niej zainteresowanie otoczenia. W tym przypadku więc te pół milimetra naprawdę ma znaczenie.

Przyczepić się też można do dość… osobliwej i przydługiej nazwy. Nawet samo Ivvi i Plus brzmi dziwnie, ale tutaj zrzucam winę na błędną translację z chińskiego (przynajmniej taką mam nadzieję). Jeśli ten smartfon naprawdę tak się nazywa, to gratuluję producentowi kreatywności.

OK, ale chyba czas wreszcie napisać, co oferuje Coolpad Ivvi i Plus. Otóż jest to 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD (720×1280), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 410, 3 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej oraz moduł LTE. Nie wiadomo nic o zastosowanych aparatach fotograficznych, pojemności akumulatora czy systemie operacyjnym. Znamy natomiast cenę, która wynosi aż 1999 juanów chińskich (około 1250 złotych bez podatku).

Źródło: GizChina

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona