NEXO powerBOX jump starter – powerbank z przewodami rozruchowymi w zestawie

Aby zaistnieć na rynku trzeba wprowadzać produkty o świetnym stosunku parametrów do ceny i/lub… takie, które nas zaintrygują. Niewątpliwie do tej drugiej grupy należy nowość od Navroad – powerbank, który naładuje nasze urządzenia elektroniczne, ale również… pozwoli podładować akumulator naszego samochodu.

NEXO powerBOX jump starter to akumulator litowo-polimerowy o pojemności 6000 mAh (napięcie wyjściowe 5V/12V, maksymalne natężenie prądu 2.1A/200A). W obudowie wykonanej z anodowanego aluminium, o wymiarach 139 x 78 x 15,6 mm i wadze 262 g, znajdziemy diodę LED oraz port microUSB i… wyjście dla klem. To właśnie dzięki przewodom rozruchowym będziemy w stanie „ożywić” samochód z silnikiem benzynowym o pojemności do 2000 cm3.

Nie jestem ekspertem w dziedzinie motoryzacji, ale pomysł Navroad brzmi interesująco. Zwłaszcza, że chyba każdemu z nas przytrafiła się niemiła sytuacja, w której okazało się, że nie możemy odpalić auta, bo… padł akumulator. Co wtedy? Albo ratujemy się członkiem rodziny/sąsiadem/kimkolwiek posiadającym auto i ładujemy go przez podłączenie klem do dwóch aut, albo… ładujemy w domu. Przyznam, że o ładowaniu z powerbanka nigdy nie pomyślałam.

Koszt NEXO powerBOX jump starter wynosi 149 złotych. Wzięłabym go na testy… ale chyba wolałabym nie mieć przygód z rozładowanym akumulatorem ;) Tym bardziej, że od pewnego czasu mam nowy, który przez tegoroczną zimę jeszcze mnie nie zawiódł (i oby tak było w dalszym ciągu!).

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona