Ważne
Wiko VIEW

Xiaomi Mi 5 na nowych zdjęciach. Jest… nieciekawie

W najbliższym czasie kolejni producenci będą odkrywać przed nami swoje najmocniejsze karty, czyli flagowce. Na targach CES 2016 w Las Vegas zrobiło to już LeTV (modelem Max Pro) i wygląda na to, ze następne w kolejce jest Xiaomi – Mi 5 powinien bowiem zadebiutować w połowie lutego.

Liczne przecieki na temat tego smartfona wprowadziły nas (i Was zapewne też) nie raz i nie dwa w swego rodzaju konsternację. Jedna informacja wykluczała drugą i tak w kółko. Przyszedł jednak moment, w którym można było pomyśleć, że poznaliśmy ostateczny wygląd Xiaomi Mi 5. Potwierdził to nawet filmik, więc wydawało się, że ta kwestia nie ulegnie zmianie. Niestety jest inaczej.

Inaczej i o wiele gorzej. Oczywiście nie chodzi mi tu o kolejną rewolucję, nie, lecz o to, że w końcu zobaczyliśmy smartfon na prawdziwych zdjęciach (takich “z ukrycia”). Nie wiem, jak Wam, ale mnie nie podoba się to, co widzę. Ba, rzuca się to w oczy dość nachalnie i razi w nie jak poranne słońce. O czym mowa? Otóż o ekstremalnie grubych ramkach nad i pod wyświetlaczem (ze szczególnym wskazaniem na tę drugą), które we flagowcu wypuszczonym w 2016 roku po prostu nie mają racji bytu. Nie i koniec.

Co najśmieszniejsze, wcześniej opublikowane materiały promocyjne wcale nie wskazywały na tak nieudolne zagospodarowanie ww. przestrzeni oraz marnotrawstwo miejsca. Nie wiem, jak Wam, ale mnie od razu Xiaomi Mi 5 skojarzył się z HTC One A9, który też ostro gani się za zbyt szerokie ramki pod i nad wyświetlaczem oraz za klawisze ekranowe.

Źródło: GadgetzArena

Komentarze

 • Maciej Szkudlarek

  Moim zdaniem to wciąż jest mi note

  • Jakub

   no, zbyt duży jak na 5.2 cala

 • pemose pemose

  hehe…. wyluzujcie z tymi ramkami ! Mnie się podoba ! Najważniejsze to żeby się nie wieszał , szybko działał, miał dobrą baterie i robił dobre foty reszta przejdzie !

 • Konrad Uroda-Darłak

  Wygląda jak Samsung :P

  • dafuq

   To samo pomyślałem.

   • Konrad Uroda-Darłak

    Może to S7 ^^

 • Foorio

  Nie wiem dlaczego publikujecie podobne “niusy”. Maja one tyle wspolnego z prawda, co Jaroslaw z seksem hetero.

  • Karnister

   Klikają się, a jak się klikają to jest kasa – tyle, i niestety aż tyle.

  • Fan

   Nie to Ryszard swetru co wyskoczył z getrów

 • MarSen

  Nie jest najgorzej, na N4 też narzekali, że ma duże ramki na dole i u góry ekranu a ja nie mam z tym problemu. Powiem więcej, jak na razie żadna informacja nie była dla mnie na tyle znacząca, żeby zmienić podejście do tego telefonu, a moje podejście jest takie – w tym roku go kupuję. Wszystko jednak zależy od ceny, jeśli będzie tak jak można się po tym producencie spodziewać no to w najbliższych miesiącach zagości u mnie w kieszeni :) Wydaje mi się też, że dół jest duży ze względu na skaner linii papilarnych, ale tego dowiemy się już po premierze urządzenia jak jakiś serwis już go rozbierze na części pierwsze :P

 • kris77

  Xiaomi nigdy nie robił ładnych telefonów, ale rendery zawsze były świetne, już Mi4 miał być bezramkowym telefonem. W tym roku gwiazdą będzie LeTV , na telchinie strasznie chwala sobie te telefony.

  • jasiuc56

   Xiaomi zawsze robił najładniejsze telefony w przeciwieństwie do LeTV

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona