Ważne

Coship X1, X5 i L08 – smartfony z niskiej i średniej półki z Windows 10 Mobile

Powoli kolejni producenci zabierają się za tworzenie własnych smartfonów z Windowsem. Do ich grona dołączył chiński Coship, który wkracza na ten wymagający rynek z produktami z najnowszą odsłoną „okienek”. Są to przede wszystkim urządzenia z niższej półki. Ponadto wszystkie mają wkrótce zawitać na europejskie rynki. Czy Lumie doczekają się groźnego rywala na Starym Kontynencie?

Zacznijmy od Coship X5, który stanowi telefon zbliżony techniczne do Microsoft Lumii 550. Chińczycy zadbali o większy, bo 5-calowy ekran o rozdzielczości HD, aparat główny 8 Mpix (w Lumii ma on 5 Mpix), kamerkę 2 Mpix, baterię 2250 mAh, 1GB RAM, 8GB pamięci wbudowanej z możliwością rozbudowy o kolejne 128GB za pomocą kart microSD oraz obsługę łączności LTE.

Całość napędza Snapdragon 210 MSM8929 z czterema rdzeniami ARM Cortex A7 1,1GHz i układem graficznym Adreno 304. Jestem ciekaw, czy w praktyce smartfon ten będzie działał równie powoli, co Lumia 550 – Windows 10 Mobile wymaga jeszcze wielu aktualizacji. Sam Coship X5 ma w dodatku aluminiową ramkę, co jest rzadkością wśród low-endów. Całość waży 140 g, a grubość wynosi skromne 7,1 mm. Niewątpliwie właśnie ten model zapowiada się najciekawiej z całej trójki.

Kolejną nowością jest model X1. Będzie to urządzenie stworzone dla osób poszukujących telefonu z dużym wyświetlaczem – w tym konkretnym przypadku ekran ma przekątną 5,5 cala oraz rozdzielczość HD. Niestety reszta specyfikacji również nie prezentuje się najlepiej. Chyba najważniejszą zmianą na plus względem X5 jest zastosowanie mocniejszego Snapdragona 410 z czterema rdzeniami ARM Cortex A53 1,2GHz i Adreno 306, który uzupełnia 1GB RAM.

Oprócz tego mamy 16GB pamięci ze slotem kart microSD do 128GB, aparat główny 5 Mpix, przednią kamerkę 1,3 Mpix, baterię 2600 mAh i wsparcie dla LTE. Na amerykańskim Amazonie można go już nabyć za kwotę 299 dolarów, co jest zdecydowanie wygórowaną ceną. Zobaczymy, ile przyjdzie nam za nie zapłacić, kiedy już trafią do Europy.

coship-x1

Ostatnią nowością jest najmniejszy L08. Co ciekawe, producent zapowiedział już prezentację jego ulepszonego wariantu o nazwie L09, aczkolwiek nie podzielił się z nami żadnymi konkretnymi informacjami na jego temat. Ten Coship jest wyposażony w 4,5-calowy ekran o rozdzielczości 854 x 480 pikseli, czterordzeniowego Snapdragona 210, 1GB RAM, 8GB pamięci, aparat 8 Mpix, kamerkę 2 Mpix oraz akumulator o pojemności 1700 mAh.

Oczywiście sukces nowości autorstwa Coship będzie zależał w głównej mierze od ich wyceny. Mam nadzieję, że Chińczycy będą mieli szansę na nawiązanie walki z Lumiami, rzecz jasna tymi z najniższej półki cenowej. Kolejna sprawa to już sam Windows 10 Mobile, który wciąż trudno uznać za gotową wersję systemu.

źródło: WinFuture przez Softpedia

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona