Ważne

Użytkownicy smartfonów z serii Lumia nie otrzymają w tym roku aktualizacji do Windows 10 Mobile

Chociaż na rynku pojawia się coraz więcej smartfonów z Windows 10 Mobile, to w Polsce najłatwiej zdobyć Lumię 550, Lumię 950 i Lumię 950 XL. O ile pierwsza z nich jest jeszcze osiągalna dla każdego (jej cena wynosi około 500 złotych), to na dwie pozostałe pozycje mogą pozwolić sobie wyłącznie ci bardziej zamożni.

Zapewne gros użytkowników smartfonów z Windows Phone nie dba o to czy i kiedy otrzyma aktualizację  do najnowszej wersji systemu. Z drugiej strony istnieje pewna grupa, która bardzo jej wyczekuje. Niestety okazuje się, że cierpliwość tych osób zostanie wystawiona na próbę, ponieważ ich “starsze” Lumie muszą jeszcze trochę poczekać na Windows 10 Mobile.

Blisko pół roku temu wyciekła lista smartfonów, które mogą spodziewać się aktualizacji. Informacje te zostały oficjalnie potwierdzone przez Microsoft dwa miesiące później. Przy okazji zapewniono, że proces ruszy w grudniu. Teraz jednak okazuje się, że wcale tak się nie stanie:

W listopadzie tego roku zaprezentowaliśmy Windows 10 Mobile, oferujący całkowicie nowe funkcje, takie, jak Continuum i uniwersalne aplikacje, a także Lumię 950 i Lumię 950 XL. Proces aktualizacyjny dla wybranych Lumii, pracujących obecnie pod kontrolą Windows Phone 8 i 8.1 rozpocznie się na początku przyszłego roku.

Microsoft

Na miejscu posiadaczy tych urządzeń podszedłbym z pewnym dystansem do powyższej informacji. Nie sprecyzowano bowiem dokładniej, kiedy Windows 10 Mobile zagości na “starszych” Lumiach. Początek przyszłego roku może równie dobrze zmienić się w jego połowę i tak dalej – skoro producent już raz przesunął termin, to nie ma pewności, że nie zrobi tego ponownie.

Szybki update do najnowszej wersji systemu był asem w rękawie Microsoftu – bo który producent smartfonów z Androidem aktualizuje swoje budżetowce (nie mówię tu o serii Android One)? Dla Amerykanów powinno być bardzo ważne, aby nie przeciągać tego procesu w nieskończoność. Inaczej może to zrazić sporą część (nielicznych już i tak) użytkowników do jego produktów – przecież nikt nie lubi niedotrzymanych obietnic…

Źródło: Neowin

Komentarze

 • ja

  Kompilacja 10.0.10586.29 ma tylko drobne błędy (testowane na Lumii 635), więc sądzę, że nie będą dalej przekładać premiery W10.

 • Dominik73

  ja mam nowszą wersję win 10 – chyba 10586.36 i chodzi bardzo dobrze na lumii 735. Nawet moje ukochane Propellerhead wypuszcza swój soft na win 10! (kiedyś tylko na IOS) – ich program – Figure – musiałem odinstalować na 10586.29 z powodu drenowania baterii. Zobaczymy jak to będzie na 36….

 • Pawel

  W10 na Lumii 735 działa nie gorzej niż 8. Rzekłbym że bateria nawet lepiej :)

 • sprite1080

  Czy ktos z tu obecnych korzysta lub korzystal z lumii 950? Bardzo mnie ciekawi jak na obecnym etapie wyglada kwestia baterii? Wystarcza spokojnie na caly dzien czy nie koniecznie?

  • prolife

   Wystarcza spokojnie (normalne użytkowanie; poza 6-godzinnym graniem ;). Polecam szczerze. Piszę, bo używam Lumia 950 XL. Jestem bardziej zadowolony teraz; wcześniej używałem stajni Samsunga – model Note 4. Ale postawiłem na bezpieczniejszy i stabilniejszy system. Kwestia gustu. Kafelki znowu mnie oczarowały. Bateria wymienialna! SD, dwie karty SIM. – Świetny model! Do tego ładowarka bezprzewodowa i po prostu pracujemy ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona