OnePlus świętuje drugie urodziny i przygotował z tej okazji konkurs dla fanów marki

Aż trudno uwierzyć, że minęły dopiero dwa lata od założenia marki OnePlus. Jednak przez ten czas zdążyła już sobie zaskarbić sympatię i zaufanie milionów klientów na całym świecie, mimo że w swoim portfolio ma tylko trzy smartfony. Jest to bezprecedensowy przypadek i dowód na to, że użytkownicy czekali na tego rodzaju alternatywę.

Nie da się bowiem ukryć, że jeszcze do niedawna rynek był bardzo “skostniały” i podzielony pomiędzy największych graczy, czyli Samsunga, Apple, LG, Sony czy HTC. OnePlus jako jeden z pierwszych postanowił trochę na nim “namieszać” i trzeba przyznać, że zrobił to bardzo skutecznie. Obecnie, razem z innymi markami rodem z Państwa Środka, odpowiada za blisko połowę sprzedanych na całym świecie egzemplarzy smartfonów.

Nic dziwnego, że OnePlus ma powody do hucznego obchodzenia drugiej rocznicy działalności. Dlatego też postanowił zorganizować konkurs z cennymi nagrodami. Wystarczy udać się pod link podany w źródle i skomentować umieszczony tam wpis. 1000 (tysięczny) komentujący otrzyma OnePlus One, 2000 OnePlus 2, 4000 OnePlus X Onyx, 8000 OnePlus X Champagne, a 9999 OnePlus X Ceramic. Oczywiście nie można oszukiwać i komentować z różnych kont. Osoby, które będą bardzo blisko ww. pułapów (tzw. runners-up) dostaną nagrody pocieszenia – oficjalne koszulki, naklejki lub zaproszenia potrzebne do zakupu OnePlus X Ceramic.

Przy okazji warto przytoczyć kilka fragmentów oświadczenia wydanego przez producenta z okazji 2. rocznicy istnienia:

Dwa lata temu powołaliśmy do życia markę OnePlus, ponieważ nie byliśmy zadowoleni z ówczesnego stanu rzeczy. Rynek zaśmiecały nieinspirujące produkty, a producentom bardziej zależało na udziałach niż na wypuszczaniu świetnych urządzeń. Postanowiliśmy więc wziąć sprawy w swoje ręce i skupić się na tworzeniu wspaniałych propozycji, zmieniając przy okazji zasady panujące na rynku.

Zrezygnowaliśmy z pośredników na rzecz sprzedaży internetowej, przez co mogliśmy zaoferować produkty premium w niezwykle atrakcyjnych cenach (dosł. wzburzających). Kiedy zaprezentowaliśmy OnePlus One w kwietniu 2014 roku, nie spodziewaliśmy się tak ogromnego zainteresowania i wsparcia z Waszej strony.

Osiągnięty wtedy sukces zawdzięczamy w dużej mierze szczęściu i odpowiedniemu wyczuciu czasu. W 2015 roku obawialiśmy się, że okażemy się autorami jednego przeboju i OnePlus 2 nie wywoła już podobnego zainteresowania. Jakże się myliliśmy!

Pod koniec października zaprezentowaliśmy OnePlus X, charakteryzujący się świetną specyfikacją, połączoną z nietuzinkowym wyglądem. Do tego jako pierwsi użyliśmy do produkcji (jednego z jego wariantów) ceramiki na tak dużą skalę. Dzięki temu zrobiliśmy duży krok naprzód, wyprzedzając tym samym konkurencję.

Po więcej zapraszam zainteresowanych na stronę podaną w linku. OnePlus szykuje też produkcję dokumentalną o nazwie The Untold OnePlus Story – jej zapowiedź możecie obejrzeć poniżej:

Źródło: OnePlus

Komentarze

 • DanSlenders

  10k już pękło chyba, więc po sprawie

 • Tomasz

  Posiadam OnePlus X i mogę go z czystym sumieniem polecić osobom, które nie podróżują za granicę. Telefon jest piękny, szybki i świetnie wykonany. Niestety jego oprogramowanie nie jest już tak idealne, a support OnePlus-a jest – cóż – azjatycki. Nie ma co liczyć na fajerwerki, a nawet przy poważnych problemach często też nie ma na co liczyć. Tak jest np. z problemem zgłaszanym od wielu miesięcy przez użytkowników OnePlus 2, a od niedawna również przez tych posiadających OnePlus X. Otóż w telefonach tych nie da się całkowicie wyłączyć przesyłania danych w roamingu. Mimo wyłączonej opcji w ustawieniach telefony radośnie przesyłają całkiem spore ilości danych (mi na przykład udało się bez problemu wyświetlić stronę w przeglądarce – będąc za granicą i mając zablokowany przesył danych komórkowych w roamingu). Oczywiście koszty tej usterki są naprawdę spore – dane za granicą kosztują i to niemało. Fora oneplusowców aż kipią od postów wkurzonych użytkowników, a OnePlus niezmiennie odpowiada, że problem jest nieprawdopodobny, użytkownicy się nie znają i wszytsko jest cacy. Wydawałoby się, że w przypadku tak poważnej usterki, mającej wymierne finansowe konsekwencje dla użytkowników, reakcja powinna być zgoła inna. Ale w Chinach widać tak nie uważają…

  • JackWalker

   Hej,
   Mógłbyś coś o aparacie i czasu pracy na 1 ładowaniu powiedzieć?

   • Tomasz

    Aparat jest taki sobie. W dzień robi ładne zdjęcia, ale przy słabym oświetleniu – naprawdę złe. Szum jest po prostu paskudny.

    Natomiast czas pracy na baterii jest znośny. Oczywiście jak poinstalujesz 200 aplikacji, które bez przerwy będą się łączyły z netem i odświeżały wszystko co możliwe – to na cuda nie licz. Ale po wyjęciu z pudełka było naprawdę dobrze, a później – po wyłączeniu co poniektórym aplikacjom uprawnień do działania w tle – też daje się używać.

  • Don Pedro

   Wysyła i pobiera dane przy wyłączonym 3G również czy tylko roamingu?
   Jeśli tak jest to telefon faktycznie, tylko w kraju lub dla tych co bez abonamentów (jak ja od 10 lat ;) )

   • Tomasz

    Bez roamingu nie wiem, bo w kraju zawsze mam włączony przesył danych. Natomiast za granicą przyszło mi do głowy, że skoro żadnym “normalnym” sposobem nie da się tego wyłączyć, to zmuszę go do logowania się wyłącznie do sieci 2G. No i to zadziałało. A właściwie to prawie zadziałało. Jakimś – niewytłumaczalnym – cudem udało mu się przesłać kilkadziesiąt kilobajtów danych już po tym zabiegu.
    Aha – oczywiście sam wyłącznik działa, we wszelkich możliwych miejscach pokazuje wyłączony przesył danych. Tylko szczegółowy rachunek od operatora pokazuje, że gad mimo wszystko co jakiś czas olewa ustawienia i radośnie korzysta z internetu.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona