Ważne

W Polsce zadebiutowała opaska Huawei mająca aspiracje do bycia smartwatchem

Muszę Wam się do czegoś przyznać. Nie sądziłam, że Honor (czyli właściwie Huawei) zdecyduje się na premierę swojego urządzenia ubieralnego w Polsce. Mam na myśli produkt, który jest czymś więcej niż zwykła opaska inteligentna (ze względu na wyświetlacz), ale do miana smartwatcha z prawdziwego zdarzenia jeszcze mu brakuje (ograniczone funkcje „inteligentne”). Mowa o Honor Zero, znanym również jako Huawei Band B0 – i to właśnie pod tą nazwą trafił do sprzedaży w naszym kraju.

Opaska wyposażona jest w monochromatyczny ekran o przekątnej 1,06″, który – niech Was nie zwiedzenie okrągła tarcza – jest w rzeczywistości kwadratowy (widać to głównie nocą, w dzień trudno zauważyć). Oferuje akumulator o pojemności 70 mAh (średnio 3-4 dni pracy), Bluetooth, za pomocą którego łączy się z telefonem (zarówno z Androidem, jak i iOS), a także pyłoszczelny i wodoszczelny pasek z tworzywa sztucznego (IP68).

Jeśli chodzi o jego funkcjonalność, oferuje przede wszystkim wyświetlanie powiadomień z telefonu (wszystkich z belki systemowej, łącznie z „wysyłanie tweeta…” czy „dymki czatu są aktywne”), godziny i daty, jak również mierzenie aktywności (liczbę kroków) i długości snu. Nie wiem dlaczego polskie sklepy, które rozpoczęły sprzedaż Honor Band B0 uparły się, że sprzęt ten ma również miernik pulsu, ale w rzeczywistości go tu po prostu nie ma.

Tak się składa, że Huawei Band B0 (Honoru Zero) dostałam w Shenzen na konferencji z racji 2 rocznicy istnienia marki Honor, więc coś już na jej temat mogę powiedzieć. W moje ręce trafiła jednak wersja z długim paskiem, który okręca się dwukrotnie wokół nadgarstka – zdecydowanie przeznaczona jest wyłącznie dla kobiet. Wystarczy rzu oka na poniższe zdjęcie. Wersji z gumowym paskiem na żywo nie widziałam.

honor-band-b0-zero

Tymczasem do Polski trafiła opaska w trzech wersjach kolorystycznych: białej i kremowej (beżowej?) ze srebrną kopertą i czarnej z czarną kopertą i w każdym z tych przypadków mamy do czynienia ze zwykłym, bardziej uniwersalnym paskiem z tworzywa sztucznego.

Cena Huawei Band B0 wynosi 399 złotych.

Źródło: Galaktyczny

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona