Microsoft ponownie przeprasza… Tym razem użytkowników Surface Pro 4 i Surface Book

Wygląda na to, że Microsoft poczuł magię zbliżających się świąt, czyli okresu wzmożonego okazywania dobroci i bycia szczerym wobec bliźnich – dowodzi tego już drugie oświadczenie, w którym przyznaje się do błędów i obiecuje rychłą poprawę. Najpierw sprawa dotyczyła rekompensaty dla użytkowników usługi OneDrive, natomiast tym razem zwrócono się do posiadaczy Surface Pro 4 i Surface Book.

Microsoft opublikował oświadczenie, w którym przeprasza użytkowników zaprezentowanych niedawno tabletów/hybryd. Do takiego posunięcia sprowokowały producenta liczne zgłoszenia, że ww. urządzenia cierpią na szereg uciążliwych dolegliwości. Chodzi m.in. o ponadprzeciętne drenowanie baterii w czasie, gdy Surface Pro 4/Surface Book pozostaje w trybie uśpienia (który powinien ograniczać do minimum jego aktywność, a tym samym również pobór energii z akumulatora). Co ciekawe, Microsoft wiedział o tym problemie jeszcze przed wypuszczeniem obu urządzeń na rynek!

Gigant z Redmond postanowił więc przeprosić użytkowników, dziękując im jednocześnie za tak duży feedback. Zapewnił też, że na bieżąco wypuszczane są aktualizacje, które mają na celu rozwiązanie zgłaszanych problemów. Oczywiście musi to potrwać – jest to proces długotrwały i nie ma co liczyć na szybkie usunięcie wszystkich niedogodności.

Po pierwsze, wielkie podziękowania dla naszych klientów za otwartość i szczerość opinii, wyrażanych o Surface Pro 4 i Surface Book. Bardzo przepraszamy tych, którzy nie są w 100% zadowoleni z użytkowania naszych produktów. Wiedzcie, że uważnie czytamy wasze komentarze i wsłuchujemy się w wasze opinie. Wasz wkład jest niezwykle cenny i pomaga nam szybciej naprawić odpowiednimi aktualizacjami męczące wasze urządzenia problemy. Wydaliśmy już kilka aktualizacji poprzez Windows Update i cały czas pracujemy nad kolejnymi. Chcemy opublikować je tak szybko, jak to tylko możliwe, aby poprawić wasze doświadczenia z produktami z linii Surface.

Josh_F, Microsoft

Przypomnę, że Piotr testuje Surface Pro 4, więc za jakiś czas powinniście przeczytać pełną recenzję najnowszej hybrydy Microsoftu. Dowiecie się z niej wszystkiego, co trzeba wiedzieć o tym sprzęcie. Jeśli macie jakieś pytania – udajcie się pod powyższy link i śmiało je tam zadawajcie.

Źródło: Microsoft przez Neowin

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona