Ważne

Poznaliśmy specyfikację Homtom HT7

Bardzo rzadko zdarza się, abyśmy już przy okazji pierwszego przecieku poznali pełną listę parametrów technicznych nadchodzącego urządzenia. Nie inaczej było w przypadku Homtom HT7. Na szczęście nie musieliśmy czekać zbyt długo na nowe doniesienia, dzięki czemu możemy teraz przekazać Wam bardziej wyczerpujące informacje na temat tego (nowego) modelu.

Homtom HT7 nie wyróżni się specjalnie na tle poprzedników, czyli Homtom HT5 i Homtom HT6, zwłaszcza, że pozbawiono go największego atutu, charakterystycznego dla tej serii, czyli dużej pojemności akumulatora.

Jedak do rzeczy: smartfon zostanie wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości HD (720×1280), czterordzeniowy procesor MediaTek MT6580A i 1 GB RAM. Na pliki użytkownika zarezerwowano 8 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć przy pomocy karty microSD o kolejne 32 GB.

Zamontowane w Homtom HT7 aparaty charakteryzują się matrycami 8 Mpix (tył) i 5 Mpix (przód). Zabrakło za to modułu LTE. Całość pracować będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Android 5.1 Lollipop, zaś energii dostarczy akumulator o pojemności „zaledwie” 3000 mAh (dlaczego – patrz wyżej).

Smartfon trafi do sprzedaży na początku stycznia 2016 roku. Cena nie jest jeszcze znana, ale osobiście bardzo ciekawi mnie, jaką kwotę zażyczy sobie za niego producent. Biorąc jednak pod uwagę koszt oraz specyfikację Homtom HT5 i Homtom HT6, spodziewałbym się ceny na poziomie 700 zł. Mimo wszystko to i tak trochę dużo, jak za „chińczyka” bez LTE i z tylko 8 GB pamięci wewnętrznej, pomijając już pozostałe, bardzo przeciętne, parametry.

Źródło: Świat Android

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona