Wiko VIEW

Nowe, niższe ceny minimalne w Sklepie Google Play

Google postanowiło obniżyć minimalną cenę aplikacji w Sklepie Play w 17 krajach, w tym w Polsce. Ma to na celu skutecznie zachęcić użytkowników do sięgania po portfele i wydawania pieniędzy na płatne oprogramowanie.

Aplikacji na Androida jest już ponad milion, więc użytkownicy mają w czym wybierać i każdy na pewno znajdzie tam coś dla siebie. Chociaż ogromna większość z nich jest bezpłatna, to znajdą się również i takie, za które należy uiścić określoną kwotę.

Google postanowiło sprawić, aby użytkownicy o wiele chętniej sięgali do swoich portfeli i wydawali pieniądze na aplikacje ze Sklepu Play. W tym celu obniżyło minimalną cenę płatnych programów. Dotychczas wynosiła ona 2,99 zł, natomiast obecnie zmniejszono ją do 1,79 zł. Spadek wynosi 1,20 zł, co równa się 40% i jak na polskie warunki jest to bardzo dużo.

Google wprowadziło podobną obniżkę również w 16 innych krajach: Brazylii, Chile, Kolumbii, Węgrzech, Indonezji, Malezji, Meksyku, Peru, Filipinach, Rosji, Arabii Saudyjskiej, Republice Południowej Afryki, Tajlandii, Turcji, Ukrainie i Wietnamie.

Ideą, jaka przyświecała gigantowi w czasie podejmowania takiej decyzji, było dostosowanie cen do warunków ekonomicznych panujących w danym państwie i sprawienie, żeby zawartość Sklepu Google Play stała się dla mieszkańców każdego z nich jeszcze bardziej dostępna.

Ostateczna decyzja o cenie każdej aplikacji pozostaje jednak w rękach jej twórców, więc dopiero z czasem zobaczymy jak dużo programów uda się znaleźć za 1,79 zł.

Źródło: phoneArena

Komentarze

 • Andrzej

  brawo :) a tak naprawdę aplikacje powinny nawet kosztować 1 grosz bo kto to widział żeby ustawiano cene minimalną…

 • Z tego 1,79zł developerowi zostanie około 85 groszy po odliczeniu VAT, prowizji Google i podatku dochodowego (zakładam 19%), chyba że to cena bez VATu, wtedy nieco więcej.

 • mirekk

  Niech lepiej przywrócą możliwość zapłaty kartą wirtualną – od czasu jak nie mogę nią płacić nie kupiłem w sklepie Play niczego :P

  • Zawsze możesz kupić kartę podarunkową – zawsze to jakieś obejście tego problemu ;)

   • Julian

    Super! Karty podarunkowe są od 50zł czyli idealne żeby kupić apkę za 1,79zł.

  • Mateusz Wielich

   Dobra opcja to płacenie przez Orendż, jak masz tam telefon. Nie trzeba podawać danych, więc nie ma ryzyka ataków hakerskich i plus za to, że jak gra nie pójdzie czy coś, to można zwrocić w ciągu 2h

 • jivul

  Wchodze na top-selling i widze:
  League of Stickman – 48groszy
  Incredible Jack – 40groszy
  Hello Kitty Orchad – 20groszy
  Da sie taniej? Da sie!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona