Ważne

Nowe, niższe ceny minimalne w Sklepie Google Play

Google postanowiło obniżyć minimalną cenę aplikacji w Sklepie Play w 17 krajach, w tym w Polsce. Ma to na celu skutecznie zachęcić użytkowników do sięgania po portfele i wydawania pieniędzy na płatne oprogramowanie.

Aplikacji na Androida jest już ponad milion, więc użytkownicy mają w czym wybierać i każdy na pewno znajdzie tam coś dla siebie. Chociaż ogromna większość z nich jest bezpłatna, to znajdą się również i takie, za które należy uiścić określoną kwotę.

Google postanowiło sprawić, aby użytkownicy o wiele chętniej sięgali do swoich portfeli i wydawali pieniądze na aplikacje ze Sklepu Play. W tym celu obniżyło minimalną cenę płatnych programów. Dotychczas wynosiła ona 2,99 zł, natomiast obecnie zmniejszono ją do 1,79 zł. Spadek wynosi 1,20 zł, co równa się 40% i jak na polskie warunki jest to bardzo dużo.

Google wprowadziło podobną obniżkę również w 16 innych krajach: Brazylii, Chile, Kolumbii, Węgrzech, Indonezji, Malezji, Meksyku, Peru, Filipinach, Rosji, Arabii Saudyjskiej, Republice Południowej Afryki, Tajlandii, Turcji, Ukrainie i Wietnamie.

Ideą, jaka przyświecała gigantowi w czasie podejmowania takiej decyzji, było dostosowanie cen do warunków ekonomicznych panujących w danym państwie i sprawienie, żeby zawartość Sklepu Google Play stała się dla mieszkańców każdego z nich jeszcze bardziej dostępna.

Ostateczna decyzja o cenie każdej aplikacji pozostaje jednak w rękach jej twórców, więc dopiero z czasem zobaczymy jak dużo programów uda się znaleźć za 1,79 zł.

Źródło: phoneArena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona