Google podaruje 1TB każdemu za opinię miejsc w aplikacji Mapy

Google wystartowało z ciekawym projektem “lokalni przewodnicy”. Polega on na dodawaniu opinii o różnych miejscach, w których się było. W zamian możemy otrzymać nawet 1TB miejsca na dysku internetowym.

Wystartowała specjalna strona, na której można zapisać się do programu “lokalnych przewodników”. Za każdą wykonaną czynność do naszego konta przypisywane są punkty. Gdy uzbieramy ich 200, to otrzymamy 1TB miejsca w Google Drive.

Aby zdobyć wymagane 200 punktów musimy jednak trochę się napracować… Za każdą wykonaną akcję dostajemy bowiem tylko jeden punkt.

A co możemy robić, żeby zdobyć punkty? Przede wszystkim dodawać zdjęcia do istniejących w Mapach miejsc, tworzyć nowe obiekty w aplikacji, a także publikować swoje opinie. Punkty otrzymamy również za poprawienie błędnych informacji w istniejących opisach, a także odpowiadając na pytania dotyczące danego miejsca.

Oprócz dodatkowego miejsca na Dysku Google możemy otrzymać zaproszenia na wydarzenia, dostawać prezenty (nie jest określone co dokładnie) każdego roku uczestnictwa w projekcie, a także testować nowe usługi przed ich wprowadzeniem (wymagane minimum 500 punktów).

Osoby zainteresowane tym projektem odsyłam na specjalną stronę, na której wszystko zostało dokładnie opisane.

Źródło: Google, slashgear

Komentarze

 • Zamiast czyścić ostatnio skrzynkę mogłem pisać opinie ;) Dzięki za info.

 • rag

  Czyli szukają jeleni którzy za darmo dodadzą zawartość do aplikacji, a jak sie odpowiednio natrudzą (500 pkt.) to będą mogli jeszcze więcej ku chwale gugla za frajer robić? Ale dopisek “early acces” wystarczy dodać a ludzie pewnie sie na takie coś rzucą…

  • powell

   I po co ten hejt? To, że dostajesz 1TB miejsca w chmurze za w sumie lekką pracę w ogóle się nie liczy?. I to, że potem Google Maps będzie bogatsze w treści, a Ty będziesz mógł za darmo z tego korzystać? Jak inaczej wyobrażasz sobie rozwinięcie tak ogromnego, globalnego projektu, bez społeczności lokalnej ?

 • Denis94

  Gdzie jest informacja o tym 1TB i po ilu latach otrzymany 1tb wygasa?

 • Anna

  Czy trzeba mieć google +?

 • Anna

  W sumie całkiem niezłe. Można pójść do lasu i pofotografować drzewa. Myślę, że w dzień spokojnie da się nazbierać 200 punktów. Ciekawe co ze zdjęciami prywatnych posesji i co ze zgodą właścicieli????????

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona