Ważne

W przyszłorocznym flagowcu koreański koncern zamieni skórę na metal

Pierwsze miesiące każdego roku są bardzo interesujące. To właśnie wtedy zazwyczaj poznajemy najnowsze urządzenia najbardziej znanych producentów. Atmosfera przed tymi premierami robi się gorętsza z każdym tygodniem. Dziś, na przykład, pojawiły się informacje na temat zastosowanych materiałów w nadchodzącym flagowcu od LG.

Wysokiej jakości materiały są coraz częściej jednym z ważniejszych czynników przy wyborze smartfona. Mało kto chce kupić urządzenie w całości stworzone z tworzywa sztucznego. Umówmy się, dla niektórych sprzęty wykonane ze szkła czy z metalu prezentują się o wiele lepiej i świadczą o tym, że dany telefon jest bardziej ekskluzywny.

Przykładem używania przeciętnej jakości materiałów był przez wiele lat Samsung. Na szczęście w tym roku, w końcu, zaprezentowano smartfona wykonanego z dużo lepszych materiałów – szkła oraz metalu. Jeśli wierzyć plotkom, to kolejny flagowy model tego producenta będzie wykonany w całości z metalu.

LG chyba też chce nieco polepszyć jakość materiałów w swoich smartfonach. Dotąd mieliśmy do czynienia z tworzywem sztucznym, ewentualnie ze skórzaną klapką. Prawdopodobnie LG G5 natomiast będzie wykonany również z metalu, podobnie, jak Samsung Galaxy S7.

Jak myślicie, czy obie firmy robią dobrze oferując metalową obudowę w swoich kolejnych smartfonach? Moim zdaniem jest to bardzo dobry pomysł, ale pod warunkiem, że urządzenia nie będą się mocno nagrzewały, co mogliśmy zauważyć, na przykład, w całkowicie metalowym HTC One M9

Źródło: androidheadlines

*na zdjęciu LG G4

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona