Ważne

W przyszłorocznym flagowcu koreański koncern zamieni skórę na metal

Pierwsze miesiące każdego roku są bardzo interesujące. To właśnie wtedy zazwyczaj poznajemy najnowsze urządzenia najbardziej znanych producentów. Atmosfera przed tymi premierami robi się gorętsza z każdym tygodniem. Dziś, na przykład, pojawiły się informacje na temat zastosowanych materiałów w nadchodzącym flagowcu od LG.

Wysokiej jakości materiały są coraz częściej jednym z ważniejszych czynników przy wyborze smartfona. Mało kto chce kupić urządzenie w całości stworzone z tworzywa sztucznego. Umówmy się, dla niektórych sprzęty wykonane ze szkła czy z metalu prezentują się o wiele lepiej i świadczą o tym, że dany telefon jest bardziej ekskluzywny.

Przykładem używania przeciętnej jakości materiałów był przez wiele lat Samsung. Na szczęście w tym roku, w końcu, zaprezentowano smartfona wykonanego z dużo lepszych materiałów – szkła oraz metalu. Jeśli wierzyć plotkom, to kolejny flagowy model tego producenta będzie wykonany w całości z metalu.

LG chyba też chce nieco polepszyć jakość materiałów w swoich smartfonach. Dotąd mieliśmy do czynienia z tworzywem sztucznym, ewentualnie ze skórzaną klapką. Prawdopodobnie LG G5 natomiast będzie wykonany również z metalu, podobnie, jak Samsung Galaxy S7.

Jak myślicie, czy obie firmy robią dobrze oferując metalową obudowę w swoich kolejnych smartfonach? Moim zdaniem jest to bardzo dobry pomysł, ale pod warunkiem, że urządzenia nie będą się mocno nagrzewały, co mogliśmy zauważyć, na przykład, w całkowicie metalowym HTC One M9

Źródło: androidheadlines

*na zdjęciu LG G4

Komentarze

 • Wacław

  Brak możliwości zmiany baterii i naprawy urządzenia to oczywiście bardzo dobry pomysł. Tylko ciekawe dla kogo. Bo na pewno nie dla konsumentów. Producenci stworzyli chorą potrzebę posiadania metalowego telefonu i teraz wszycy to chcą mimo, że nie ma to ani jednej pozytywnej cechy, poza popieszczeniem swojego ego.

  • Jaro

   Nie sądzę, że metalowy telefon to potrzeba kreowana przez producentów. Dawniej telefony też były metalowe, np. Nokia E52 i przyjemniej trzyma się w ręku metalową słuchawkę niż kawałek taniego plastiku.

   • Maciej

    Problemem jest to, że z obecnymi telefonami trzeba się pieścić. Szkło lub metal to tylko w teorii dobry materiał do budowy telefonu.
    Codzienne użytkowanie S6 bez case w końcu doprowadzi do zbicia szkła, a jak wiadomo wymiana tania nie jest. Tak samo w M9, bez case’a telefon zbiera rysy z każdej powierzchni na ktorej leży.
    Producenci idą w rozwój wyświetlaczy i hardware, a zapominają o mocnych bateriach i odpornych obudowach.

    • Wacław

     E52 miała tylko aluminiową osłonę baterii. Cały telefon był plastikowy. W razie upadku, plastikowy róg dużo bardziej absorbuje energię niż sztywny metal. Nokię można było naprawić na każdym rogu w kiosku, gdzie chłopaki za 20 zł zdejmowali simlocki. Oficjalne stanowisko takiego chociażby Apple, mówi, że ich telefonów się nie naprawia, ale wymienia dla zachowania najwyższej jakości ich produktów i satysfakcji klientów. Telefon to narzędzie pracy, które każdemu upada przynajmniej raz na miesiąc. Dlatego wolę plastikowy niż metalowy. Nie stać mnie, żeby co miesiąc wywalać dra lub trzy dysiące na nową zabawkę. Jak nie potrzeba podbudowania swojego ego, to czym w takim razie jest metalowa obudowa? Mniej podatna na zarysowania? Łatwiejsza w naprawie? Tańsza w produkcji? Odporniejsza na upadki?

   • Wacław

    Najlepsa obudowa to taniego plastiku jak w pilotach. Wszelkie ryski wypolerują się w kieszeni i telefon będzie się święcił jak przysłowiowemu psu cojones na wiosnę.

 • Piotr

  Mi się bardzo podobała skóra w LG G4. Moim zdaniem była bardzo oryginalna i wyróżniała się czymś od innych standardowych obudów metalowych i szklanych.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona