Ważne

Honor 7 z ważną aktualizacją – wprowadza tryb profesjonalny w aparacie

Wiele osób pytając mnie czy warto kupić Honora 7 wyraźnie wyrażało swoje zaniepokojenie dotyczące polityki aktualizacji smartfonów Huawei. Dotychczas bowiem ta chińska firma nie była kojarzona z częstym wypuszczaniem nowych wersji oprogramowania, łatek czy nowości. W ciągu ostatnich miesięcy widać jednak wyraźnie, że wiele się zmienia w podejściu Huawei. Spójrzmy choćby właśnie na Honora 7 – od momentu premiery otrzymał już kolejną (chyba trzecią, jeśli dobrze liczę) aktualizację oprogramowania.

W Polsce, jeśli dobrze kojarzę, ostatnią wersją systemu pokładowego Honora 7 jest ta o oznaczeniu B130. W ostatnich dniach w Europie, a dokładniej pisząc – we Francji – pojawiła się nowsza wersja, B140, która zawiera między innymi coś, czego wielu użytkownikom tego modelu bardzo brakowało – tryb profesjonalny w aparacie (ręczne ustawienia wartości ekspozycji, ostrości, ISO, balansu bieli czy czasu otwarcia migawki), dzięki któremu Honor 7 staje się jeszcze ciekawszą propozycją dla potencjalnych klientów i aktualnych posiadaczy.

Z kolei chińska wersja Honora 7 została zaktualizowana już do wersji B188 i dopiero ona wprowadza tryb profesjonalny w aparacie. Ponadto znajdziemy tu możliwość nagrywania ekranu, czyli tego, co aktualnie na nim robimy (odpowiednik screenshota, ale w formie wideo – zapisywany jest w mp4).

Dodatkowo oczywiście jak to przy każdej aktualizacji wprowadzono poprawki wydajności, co przy okazji powinno pozytywnie wpłynąć na czas pracy urządzenia.

Wspomniane aktualizacje zostały wypuszczone dla wersji europejskiej i chińskiej, wiele zatem wskazuje na to, że wkrótce opisane funkcje powinny trafić również do Polski. Pytanie tylko… kiedy?

źródło: galaktyczny

Komentarze

 • sayian

  Ciekawe czy dla innych urządzeń Huawei też polepszą aplikacje aparatu. Osobiście mam P8 więc jednego z flagowców.

  Gdyby jeszcze Huawei niczym Xiaomi dawał ramach ich oprogramowania dostęp do Roota to byłoby super.

  • Niewykluczone, że w innych smartfonach ten tryb też się pojawi. Ale widać, że póki co Honor skupił się na rozwijaniu oprogramowania właśnie siódemki. Choć P8 dla Huawei też powinna być szalenie ważna.

  • Piotr

   Ja jestem trochę zły bo mam P8 z T-moblie i nie mam aktualizacji, a mam wersję B160.

   • Sprzęt od operatorów zawsze wszelkie aktualizacje dostaje później niż ten z wolnej sprzedaży.

    • sayian

     Ja wziąłem P8 z Orange i o dziwo nie ma żadnych oznak brandingu ani simlock i aktualizację do B200 dostał ok tydzień temu.

     Kolega z P8 z T-Mobile może czeka na aktualizację bo ma problem z jakością połączeń. U mnie ja bo jeszcze nie odczułem i z racji, że mam B200 nie powinienem.

     Fajnie że P8 ma 3 lata gwarancji.

 • Krzysztof

  Czy system z Francji będzie działał równie dobrze w Polsce jeśli pobiorę go w pliku i zainstaluje z poziomu telefonu?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona