Ważne

LG Zero trafił do Polski w cenie 999 złotych

LG po raz kolejny pokazało, że lubi nasz kraj – od europejskiej premiery modelu Zero minęło zaledwie kilka dni, a trafił już do pierwszego polskiego sklepu.

Największym zaskoczeniem jest dla mnie cena, która wynosi 999,99 zł. Dla porównania, we Włoszech za smartfon trzeba zapłacić 299 euro. Logiczne więc, że spodziewaliśmy się, że u nas będzie on kosztować ok. 1200 złotych. A tu jednak – miła niespodzianka.

Jego największym „markowym” konkurentem jest Samsung Galaxy A5. Oba smartfony wyposażono w 5-calowe wyświetlacze o rozdzielczości HD, czterordzeniowe procesory Qualcomm Snapdragon 410, 16 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy użyciu karty microSD i aparaty główne o matrycy 13 Mpix.

Na korzyść LG Zero przemawia lepsza, 8 Mpix kamerka na przodzie (vs 5 Mpix). Natomiast mocnymi stronami Samsunga Galaxy A5 są: ekran AMOLED (moja subiektywna opinia), więcej pamięci operacyjnej (2 GB vs 1,5 GB RAM) i pojemniejszy akumulator (2300 mAh vs 2050 mAh). Atrakcyjniejszą ceną może jednak pochwalić się LG Zero.

23 listopada LG Zero trafi do większej liczby sklepów z elektroniką, w tym do Saturna, Media Markt i RTV Euro AGD. Wtedy też do złotego wariantu kolorystycznego dołączy srebrny.

Źródło: informacja prasowa LG

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona