Ważne

Huawei P9 Max ma być nieco mniejszy od poprzednika – 6,2″ zamiast 6,8″

Jeszcze kilka lat temu nikt nie powiedziałby, że Huawei będzie jedną z firm sprzedających na świecie najwięcej smartfonów. Okazuje się, że w ostatnim czasie firma wskoczyła na drugie miejsce w Europie, wyprzedzając tym samym Apple. Wczoraj z kolei, przy okazji polskiej premiery Huawei Watch, poinformowano, że nowym ambasadorem został Robert Lewandowski. Firma się rozwija, a jej produkty z miesiąca na miesiąc są coraz ciekawsze. Równie interesujący ma być nadchodzący P9 Max, który właśnie przeciekł do sieci.

Huawei P9 Max, ukrywający się pod nazwą kodową P950S, pojawił się w benchmarku AnTuTu, dzięki czemu poznaliśmy wstępną specyfikację. I tak, wiele wskazuje na to, że będzie nieco mniejszy od swojego poprzednika, P8 Max – 6,8-calowy wyświetlacz Full HD (1920×1200 pikseli) ma zostać zastąpiony przez 6,2-calowy o rozdzielczości 2560×1600 pikseli.

Za jego działanie ma odpowiadać całkiem niezła mieszanka – procesor Kirin 950 z Mali-T880, działający przy wsparciu ze strony 4GB pamięci operacyjnej oraz system operacyjny Android w najnowszej wersji – 6.0 Marshmallow. Do naszej dyspozycji ma być 64GB pamięci wewnętrznej, zapewne z możliwością rozszerzenia dzięki microSD.

P9 Max uzyskał w Antutu wynik 73759 punktów, czyli sporo niższy niż Huawei Mate 8, mający działać dzięki tej samej jednostce centralnej – w jego przypadku było to prawie 90 tysięcy punktów.

Kiedy premiera P9 Max? Wiele wskazuje na to, że podczas targów MWC 2016 w Barcelonie (końcówka pierwszego kwartału).

huawei-p9-max-antutu-danetechniczne

źródło: nowhereelse, weibo

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona