Ważne

Aplikacja SAMi będzie nagradzać za czas spędzany w towarzystwie… bez smartfona w ręce

W dzisiejszych czasach pójście na kawę lub lunch ze znajomymi kończy się zazwyczaj tym, że ktoś w towarzystwie korzysta z telefonu komórkowego. Nie wiem jak Was, ale mnie strasznie irytuje, gdy ktoś, z kim się spotkałam, by spędzić czas, wykorzystuje go na portale społecznościowe, które przecież mogą poczekać te pół godziny. Samsung doszedł do podobnych wniosków i postanowił… wynagradzać nas za czas spędzany w towarzystwie bez smartfona w ręce.

Aplikacja SAMi, bo o niej mowa, powstała by „przywrócić spotkaniom z przyjaciółmi dawny sens”. I choć może brzmi to górnolotnie, zdecydowanie popieram ideę jej przyświecającą. Program rzuca użytkownikowi wyzwanie, by nie sięgać po telefon i panować nad tym odruchem, a skupić się na rozmowie z osobą, z którą się spotkaliśmy.

Zasada działania jest prosta – podczas spotkania w jednej z partnerskich kawiarni (lista na końcu wpisu) uruchamiamy aplikację SAMi, generujemy kod i przekazujemy go drugiej osobie, która musi go wprowadzić u siebie na telefonie. W ten sposób aplikacja mierzy czas, przez jaki nie korzystamy ze swoich smartfonów. Jeśli czas ten wynosi 15-30 minut, otrzymujemy nagrodę I stopnia, jeśli powyżej 30 minut – II stopnia. „Nagrodą” są kupony do wykorzystania na kawę lub deser w partnerskiej kawiarni.

Lista lokali biorących udział w akcji:

  • Warszawa: Bułkę przez Bibułkę (Puławska i Zgody), Coffeetura, Socjal, Czuły Barbarzyńca, Oleandrów 3,
  • Kraków: Nowa Prowincja, Czuły Barbarzyńca, Castor Coffee & Lunch,
  • Poznań: Weranda Caffe, Zeilona Weranda, Weranda Lunch & Wine, Republika Róż.

Aplikacja dostępna jest wyłącznie na smartfony i tablety działające pod kontrolą Androida – oczywiście za darmo.

źródło: Samsung

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona