Samsung Galaxy On7 i On5 w końcu oficjalnie!

Kilka dni temu informowaliśmy, że Samsung Galaxy On7 i On5 pojawiły się przedpremierowo na indyjskiej stronie producenta. Dziś urządzenia zostały, w końcu, oficjalnie zaprezentowane.

W kwestii specyfikacji nie mamy niemal żadnych zaskoczeń. Do dyspozycji użytkowników w Galaxy On7 został przeznaczony 5,5-calowy wyświetlacz w rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli), sercem smartfona jest natomiast czterordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,2 GHZ wraz z 1,5 GB pamięci RAM. Na pliki zarezerwowano 8 GB (zaledwie 4,95 GB dostępne) pamięci, którą można rozszerzyć przy pomocy kart microSD.

on7_column4_p

W Galaxy On7 znajdziemy 13-megapikselowy aparat główny z diodą LED, na przodzie znalazło się miejsce na 5-megapiksleową kamerkę. Nie zabrakło modułu LTE i systemu operacyjnego Android 5.1 Lollipop (szkoda, że nie od razu Marshmallow), a całość dopełnia akumulator o pojemności 3000 mAh. Smartfon dostępny będzie w dwóch kolorach: białym i złotym.

on7_column2_p

Samsung Galaxy On5 nie różni się zbytnio od wyżej opisywanego modelu. Mamy tu, przede wszystkim, nieco mniejszy, 5-calowy wyświetlacz również w rozdzielczości HD. Oprócz tego w urządzeniu znajdziemy 8-megapikselowy aparat, frontowy pozostał bez zmian. Znajdziemy tu natomiast nieco lepszy procesor – czterordzeniowy Exynos 3475 o częstotliwości taktowania 1,3 GHz. Ostatnią różnicą jest akumulator, który jest tu pojemności 2600 mAh.

on7_column3_p

Samsung Galaxy On7 został wyceniony na 200 dolarów, mniejszy On5 natomiast będzie kosztował około 150 dolarów. Sprzedaż rozpocznie się w ciągu kilku dni, zaczynając od Chin. Na chwilę obecną nie wiemy, kiedy smartfon pojawi się w naszym kraju.

Źródło: gsmarena

Komentarze

 • delightmars

  A S3 Neo i S3 LTE, K Zoom, Tab Pro i pewnie jeszcze masa innych i mniej znanych na 4.4.x <3

  • Łukasz

   Tab Pro 12.2 ma 5.1.1 :D reszta fakt, stoi na 4.4.2, w tym mój. To je samsung, jego nikt nie ogarnie.

 • Łukasz

  Kolejne Grand Prime pod nową nazwą :D Grand Prime Value Edition to za długa nazwa i nie było gdzie dodać “plus” albo “neo” xD

 • Kewin Karlos

  Flagowce HTC 2015 bez problemów mogą być tematem magisterki, ale z nowości Samsunga śmiało można doktoryzować się.

 • swoj

  Nie widzę żadnego postępu u Samsunga, taki S3 Neo dysponuje podobnymi podzespołami a za to ma 16GB wbudowanej pamięci. W tych nowych modelach coś tu poszło nie tak, 8GB pamięci to kiedyś było w porządku lecz teraz, gdy nie za bardzo można przenosić aplikację na kartę SD stało się to śmieszną ilością.

 • Pawel Zur

  200 dolarów fajnie szkoda że u nas w Polsce nie będzie tyle kosztował tylko 2 razy tyle

 • eDog

  Ja proponuje wszystkim powielającym zdanie : “…można rozszerzyć przy pomocy kart microSD.” na tablecie, smartfonie z 8 GB (powyżej Android 4.2) zainstalować kilka aplikacji typu must have, jakąś nawigacje i parę apek a następnie “rozszerzać” pamięć.
  Rozszerzyć to można horyzonty myślowe, świadomość i podatność na marketingową paplaninę głupot przez producentów oszczędnościowych bubli w stylu powyższych, czy też ostatniego “skansenu ludowego” Samsunga – Tab E, które niestety już się nie nadają ani do systemu, ani nowych, tworzonych aplikacji na Androida.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona