Ważne

Analitycy nie są zgodni co do tego, ile sztuk Apple Watch zostanie sprzedanych w 4Q 2015

Tim Cook utrzymuje w tajemnicy wyniki sprzedażowe osiągane przez Apple Watch. Dlatego pole do popisu mają analitycy, starający się oszacować liczbę wearables, które trafiają do klientów. A jak się okazuje, ich wnioski bardzo się różnią.

CEO Apple twierdzi, że na takie informacje niecierpliwie czeka konkurencja, a ten wcale nie ma ochoty jej pomagać:

This is competitive information. I don’t want to help the competition.

Na pytania o liczbę sprzedanych Apple Watchy, Tim Cook stwierdza jedynie, że z kwartału na kwartał jest tylko lepiej:

We shipped a lot [of Apple Watches] the first quarter, then last quarter we shipped even more. I can predict this quarter we will ship even more.

W tym miejscu nieocenieni stają się analitycy, którzy bacznie obserwują ten rynek. Ze względu na fakt, że ich grono jest dosyć liczne, zauważyć można spore rozbieżności w ich przewidywaniach. Obrazuje to tabela poniżej, w której znalazły się szacowane przez specjalistów liczby sprzedanych Apple Watchy w 4 kwartale 2015.

Apple Watch

Jak widać, różnica to aż 3,5 miliona sztuk (najmniej 2,5 miliona, najwięcej 6 milionów). Jest ona niewiele mniejsza od wyliczonej średniej, która wynosi 3,95 milionów sztuk. Tak czy tak jest to bardzo dużo i Apple mimo wszystko wyjdzie „na plus”.

Inne przewidywania szacują, że do końca roku Amerykanie sprzedadzą łącznie 18 milionów egzemplarzy Apple Watch. Z takim wynikiem gigant z Cupertino „zmiecie” konkurencję, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że jest to jego pierwszy smartwatch w portfolio.

Źródło: Pocketnow

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona