Ważne

Polar A360 – nowy smartband z dotykowym ekranem

Wszelkiego rodzaju inteligentne opaski stają się coraz dojrzalszymi produktami. Do naszej dyspozycji otrzymujemy coraz więcej różnych funkcji, wearables wyróżniają się przyzwoitą odpornością na wodę i mogą współpracować z większością smartfonów. Dzisiaj Polar zaprezentował nowość z tego segmentu, A360 z dotykowym wyświetlaczem. Ile przyjdzie nam zapłacić za ten produkt?

Polar A360 stanowi rewolucję względem modelu A300. Najławiej widoczne są zmiany w wyglądzie opaski, poza tym od razu zobaczymy dotykowy, kolorowy ekran. Niestety producent nie podał jakichkolwiek informacji na temat jego rozdzielczości czy technologii, w jakiej został wykonany. W dodatku nie znamy również dokładnej masy tego smartbanda.

Przejdźmy teraz do funkcji. Oczywiście Polar A360 będzie mógł mierzyć ilość spalonych przez nas kalorii czy też przebyty dystans i sprawdzać jakość snu – to wszystko mógł także poprzednik. Aczkolwiek w nowym modelu dodano pulsomierz, praktyczny dodatek w tego typu urządzeniach. Nie zabraknie możliwości pokazywania powiadomień z telefonu, ale aktualnie producent zadbał o kompatybilność z iOS. W listopadzie także Android ma być wspierany.

Polar A360 zaoferuje ponadto możliwość zanurzenia go w wodzie do 30 metrów. Z kolei czas pracy zapowiada się zadowalająco – z wyłączoną synchronizacją ze smartfonem, A360 wytrzyma dwa tygodnie na jednym ładowaniu. Warto wspomnieć, że silikonowe paski do nowości Polara, które pojawią w wersji małej, średniej lub dużej,  będą dostępne w bardzo wielu wariantach kolorystycznych.

Polar A360 został wyceniony na 200 dolarów, czyli sporo jak na smartband. Niedługo powinien pojawić się także w Polsce.

źródło: Digital Trends, CNET przez Pocketnow

Komentarze

 • Cena jest większa bo jest pulsometr. Większość tych opasek kończy na krokomierzu, więc ta się wyróżnia, ale poczekamy jak zadziała z androidem ;)

  • Agnieszka Struzik

   nie tylko, porównaj sobie baterię A360 z innymi opaskami- jest w tej chwili najlepsza!

   Garmin wprowadza VivosmartHR z wysokościomierzem barometrycznym i czujnikiem tętna, ale bateria cieniutka… Za to cena jak na Garmina przystało- wygórowana, design męski jak zwykle i paskudne ciemne kolory- a to też ma znaczenie, jak się nosi to wszędzie i non stop ;]

   P.S. mąż jest miłośnikiem Garmina a ja się miotam między Garminem i Polarem, bo zawsze jedno ma coś, czego brakuje drugiemu. Dla mnie opaska może być uzupełnieniem zegarka multisportowego tej samej firmy (wygodniejsza do monitoringu w domu, pracy, na zakupach i w czasie snu, jak musisz ładować zegarek), inaczej- sama w sobie jest w moim przypadku nieprzydatna. Ale to już dla trochę bardziej zaawansowanych sportowców czy amatorów multisportowców.

   Lubię statystyki i cyferki, analizy itp. Dla jednych to śmieszne, dla mnie po 24 latach treningów jakieś urozmaicenie i motywacja do zmian.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona