Ważne

HTC One A9 będzie kosztować 599 euro. Pojawiły się też nowe zdjęcia

HTC szykuje konferencję już na 20 października. Właśnie wtedy poznamy nowy smartfon ze średniej-wyższej półki, który ma poprawić sytuację finansową całej tajwańskiej firmy. Chodzi oczywiście o One A9. Kilka dni przed oficjalną prezentacją poznaliśmy jego oficjalną cenę oraz dane techniczne, dzięki francuskiemu oddziałowi Orange.

Okazuje się, że wszystkie ostatnie doniesienia się potwierdzają. Ekran będzie miał przekątną 5 cali oraz rozsądną rozdzielczość Full HD – dobrze, że HTC nie postawiło w tym modelu na QHD. Prawdopodobnie wyśietlacz zostanie wykonany w technologii AMOLED.
Co najciekawsze, rzeczywiście preinstalowany będzie Android 6.0 Marshmallow z najnowszą wersją nakładki Sense, która na poważniejsze modernizacje musi poczekać do przyszłego roku. Jestem ciekaw, kiedy „pianka” zostanie udostępniona dla reszty przedstawicieli serii One, a także Desire.

Warto wspomnieć o zastosowaniu 13-megapikselowego aparatu głównego – niestety nie bedziemy mieć do czynienia z matrycą 20 Mpix od Toshiby, znaną z One M9 i M9+. Przednia kamerka UltraPixel natomiast wyróżni się rozdzielczością 4 Mpix.

Reszta specyfikacji wygląda następująco: Snapdragon 616, 2 GB RAM oraz bateria 2050 mAh. Pod względem wyglądu One A9 stanowi rozwinięcie stylistyki One M7, ale niewątpliwie przywodzi także na myśl iPhone 6. Wiemy również, że w sprzedaży na pewno pojawi się biała i czarna wersja kolorystyczna.

Do tego poznaliśmy również oficjalną cenę. 599 euro za smartfon ze średniej-wyższej półki to zdecydowanie za dużo, spodziewaliśmy się raczej kwoty nieznacznie przekraczającej 400 euro.

Po HTC One A9 nie możemy oczekiwać znakomitych wyników sprzedaży. Bezpośredni rywale są tańsi, a cena na poziomie 599 euro oznacza walkę z flagowcami, które zapewne wyjdą z tego pojedynku zwycięsko. Cóź, oby Tajwańczycy mieli asa w rękawie, którym zaskoczą nas podczas najbliższej konferencji.

źródło: Orange France przez HTC Source, Neowin

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona