Ważne

Smartfony z Androidem będą coraz częściej wyposażane w czytniki linii papilarnych

Czytniki linii papilarnych są bardzo praktycznym i przydatnym wyposażeniem w smartfonach. Od czasu, gdy zaczęli montować je w swoich urządzeniach producenci z Chin, stały się jeszcze bardziej popularne. Jak pokazała praktyka, cena smartfona wyposażonego w czytnik wcale nie musi być zawrotna, a tym samym o wiele więcej osób może sobie na niego pozwolić.

Jak podaje serwis źródłowy, trend ten będzie się urzymywać. W 2016 roku portfolia chińskich producentów wypełnią się kolejnymi modelami wyposażonymi w czytniki linii papilarnych. Biorąc pod uwagę niskie ceny urządzeń (gdy porównamy je z konkurencją) oznacza to, że w przyszłych miesiącach klienci dostaną wybór, jakiego jeszcze nie mieli. Obecnie około 10-15% smartfonów z Androidem wyposażonych jest w czytnik. Szacuje się, że w 2016 roku odsetek ten wzrośnie nawet do 30-40%.

Oczywiście skorzystają na tym również producenci tego podzespołu, m.in. Goodix Technology, Silead, Egis Technology (Egistec) i FocalTech Systems, mający swoje siedziby w Chinach i na Tajwanie. Jakość ich wyrobów ma być porównywalna z tą, którą cechują się czytniki stosowane w smartfonach bardziej znanych konkurentów.

Nie można zapominać, że spowoduje to jednocześnie większą konkurencję wśród producentów czytników linii papilarnych. “Odbije się” to na ich cenach, które mogą spaść nawet o 30-40%. Oznacza to więc jeszcze mniejsze koszty produkcji urządzeń, a co za tym idzie – również ich niższą cenę końcową.

Źródło: DigiTimes

Komentarze

 • mirekk

  Jedna podstawowa wada: jeśli ci “ukradną” odcisk palca to go sobie nie zmienisz. Zostaję przy hasłach…

  • _TB_TB_

   Co więcej, jak nie chcesz podać hasła, to (raczej) nie podasz. Z odciskiem palca wystarczy “pacjenta” nieco “znietrzeźwić” i po kłopocie…

 • smackthat

  Czytnik linii to ja mam już od 2013 roku, a w przyszłym tygodniu dostaję już trzeci z kolei smartfon z tą funkcją, w dodatku bezkonkurencyjną czyli Touch ID od Apple.

  Kiedy w świecie androida to absolutna nowość użytkownicy produktów apple już dawno do tego przywykli, to samo będzie z 3D touch, jak zwykle wszyscy papugują po apple bo nikt nie ma pojęcia stworzenia czegoś ciekawego…

  • barilla

   Porównaj sobie listę rozwiązań które Apple “zapożyczyło” od Androida i w drugą stronę i może wtedy się wypowiadaj.

   • Kuba

    A kto zrobił jako pierwszy smartphone na skale światową? Apple.

    • barilla

     Jeżeli pominiesz całkowicie BlackBerry, Nokię, Sony Ericssona i wielu innych to masz oczywiście rację.

     • Kuba

      Smartphone, nie komórkę.

     • barilla

      Wszyscy wymienieni przeze mnie producenci produkowali smartfony na długo przed Apple. Chyba że Twoja definicja smartfona to “coś co ma na sobie znaczek Apple” to wtedy masz rację, pierwszego smartfona zrobiło Apple.

   • Kuba

    Oczywistością jest to, że takie walki fanbojów Androida vs fanboje Apple są bez sensu. Ponieważ, każdy inspiruje się konkurencją w większym lub w mniejszym stopniu, bo tego nie da się ominąć, a to iż u jednego coś jest wcześniej, a u drugiego później, to tylko i wyłącznie kwestia przyzwyczajenia i przestawienia użytkowników. A dane funkcje w telefonie, nie muszą być wykorzystywane przez urzytkownika, więc nie widzę sensu kłótni, oto co jest potrzebne, co jest dobre i co powinno być. Ma po prostu działać.

  • raul

   Oddałeś już skan swoich linii papilarnych NSA? I jeszcze się z tego cieszysz? Fan crApple, nic dodać, nic ująć.

 • Kewin Karlos

  Faktycznie, szczyt szczęścia – dać dobrowolnie, bez żadnego i jeszcze zapłacić za zeskanowanie odcisków palca i nigdy nie mieć pewności, co może z tym się stać. Do tej pory robiła to policja gratis i nikt nie był zadowolony.

  • raul

   Nie kupię takiego telefonu. Do rozmów i sms mogę kupić jakiś zwykły. A do modemo-routera chyba nie będą montować czytnika linii papilarnych ;)

  • Dred

   Jak lecisz do stanow tez Ci skanuja. I co, zawrocisz? A mnostwo danych zbieranych przez google i apple? A fb? A wyszukiwarki internetowe? A banki? A operatorzy komorkowi? Chlopie, służby jak beda chcialy, to beda wiedzialy o tobie wszystko. I ostatecznie- a kto Ci każe z niego korzystać?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona