Ważne

Dzięki benchmarkom poznaliśmy specyfikację Samsunga Galaxy J3

Samsung Galaxy J1 jest jednym z najsłabszych „markowych” smartfonów na naszym rynku. Z drugiej strony mamy modele J5 i J7, których specyfikacja nie wyróżnia się niczym specjalnym na tle bezpośredniej konkurencji. Teraz do rodziny J dołączy kolejny członek, oznaczony cyfrą 3.

Niestety, w jego przypadku również nie warto spodziewać się rewolucji. Dane techniczne wydają się być „skopiowane” ze średniopółkowego standardu. Żeby nie być gołosłownym – Samsunga Galaxy J3 wyposażono w 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD (1280×720), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 410 o częstotliwości taktowania 1,2 GHz, układ graficzny Adreno 306 i 1 GB pamięci RAM.

Samsung Galaxy J3 2

Oprócz tego Galaxy J3 otrzymał 8 GB wbudowanej pamięci, aparat główny o matrycy 8 Mpix z diodą doświetlająca, kamerkę 5 Mpix oraz system operacyjny Android w wersji 5.1.1. Jedynym zaskakującym dodatkiem może być obecność modułu NFC.

Samsung Galaxy J3 1

Nie da się ukryć wrażenia, że Samsung Galaxy J3 będzie kolejnym „dobrym smartfonem z dobrą specyfikacją dla mało wymagającego użytkownika” i z pewnością znajdzie swoich nabywców. Niestety tym samym Samsung po raz kolejny pokazuje, że nie ma nic przeciwko wysyłaniu na rynek „odgrzewanych kotletów”, tylko pod inną nazwą.

*na zdjęciu głównym Samsung Galaxy J5

Źródło: Geekbench, GFXBench

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona