Ważne

Dell zaprezentował XPS 12, świetną hybrydę z Windowsem 10 i Intel Core m5

12,5-calowy ekran Full HD lub Ultra HD, Intel Core m5, 8 GB RAM i 128 lub 256 GB SSD

Ostatnie tygodnie obfitują w premiery nowej generacji hybryd z różnych półek cenowych, które mają już preinstalowanego Windowsa 10. Nie można ukryć, że rywalizacja w tym segmencie robi się bardzo interesująca. Jeżeli szukacie takiego sprzętu, to decyzja nie będzie prosta – wyboru na pewno nie ułatwi dzisiejsza premiera Dell XPS 12, czyli świetnego urządzenia do pracy i nie tylko.

Dell XPS 12 jest hybrydą z najwyższej półki. Z tego też powodu 12,5-calowy ekran IGZO jest dostępny w dwóch wersjach, różniących się oferowaną rozdzielczością: tańszy wyświetla obraz w Full HD, podczas gdy droższy już w Ultra HD. Oczywiście w obu przypadkach mamy do czynienia z dotykowym wyświetlaczem. Producent zapewnił także wsparcie dla stylusa własnego autorstwa, Dell Pen Active, który będziemy musieli dokupić osobno.

W nowym modelu tablet łączy się z dockiem za pomocą złącza magnetycznego. Nie można ukryć, że takie rozwiązanie jest proste w użytkowaniu i zdecydowanie przyjazne użytkownikowi. Moim zdaniem to najbardziej odczuwalna różnica względem poprzednika, wyróżniającego się nietypową obrotową ramką, w której należało umieścić samo urządzenie. Efektowne, ale niekoniecznie praktyczne.

Jednak Amerykanie celują tym urządzeniem również w rynek ultrabooków. Moc obliczeniową dostarcza nowy układ Intel Core m5-6Y54 z dwoma rdzeniami o bazowej częstotliwości taktowania 1,1GHz lub 2,7GHz w trybie Turbo, obsługującymi cztery wątki, a całość została wykonana w niewielkim procesie technologicznym 14 nm. Warto nadmienić, że TDP (ilość wydzielanego ciepła przez procesor) wynosi zaledwie 4,5W. Z kolei wbudowane GPU to Intel Graphics HD 515 900MHz.

Ilość RAM wyniesie dokładnie 8 GB. Natomiast zamontowany dysk SSD wyróżni się pojemnością 128 lub 256 GB, prawdopodobnie później pojawią się również większe wersje. Dell zadbał o obecność aparatu głównego 8 Mpix oraz przedniej kamerki 5 Mpix. Co ciekawe, nowy XPS 12 ma dwa złącza USB 3.0 typu C, co stanowi niewątpliwą zaletę i poszerza funkcjonalność tego modelu.

Do sprzedaży ten Dell trafi w połowie listopada. Początkowo będzie można nabyć wyłącznie dwa warianty: jeden z nich będzie oferował ekran Full HD i 128 GB SSD, natomiast drugi wyświetlacz Ultra HD oraz dwa razy pojemniejszy dysk. Ceny mają startować z poziomu 999 dolarów. Szykuje się groźny rywal dla Surface Pro 4 i spółki, a także większości ultrabooków.

źródło: Dell przez Ars Technica

Komentarze

Privacy Preference Center

   Necessary

   Advertising

   Analytics

   Other

   Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona