Ważne

Onda V820W CH – 8-calowy tablet z Windows 10 oraz Intel Atom x5-Z8300

Onda specjalizuje się w tworzeniu tabletów z Windowsem i Androidem – większość jej propozycji oferuje dual boot. Śmiało można napisać, że to jeden z najaktywniejszych producentów z Państwa Środka w segmencie tych urządzeń. Najnowszą propozycją firmy jest model V820W CH z przyzwoitymi podzespołami i preinstalowanym Windowsem 10.

Onda V820W CH został wyposażony w czterordzeniowy układ Intel Atom x5-Z8300 1,84GHz, który w duecie z 2 GB pamięci operacyjnej powinien pozwolić na w miarę szybką i stabilną pracę całości. W sumie trudno oczekiwać lepszego SoC w tablecie z niższej półki. Bardzo dobrze, że Chińczycy postawili w tym modelu już na procesor z rodziny Cherry Trail, a nie, jak nieliczni rywale, na mającą już swój wiek Bay Trail.

Urządzenie ma ekran o przekątnej 8 cali i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, który obsługuje do maksymalnie pięciu punktów styku. Za łączność ze światem będzie odpowiedzialne WiFi b/g/n, a za komunikację z innymi urządzeniami – Bluetooth 4.0. Nowość Ondy została wyposażona także w 32 GB pamięci wbudowanej. Obraz całości psuje bateria 4200 mAh – zdaniem producenta wystarcza jedynie na pięć godzin użytkowania. Nie można ukryć, że to kiepski rezultat.

Onda V820W CH waży dokładnie 355 g, natomiast grubość wynosi 8,9 mm. Urządzenie trafi do sprzedaży w połowie października.

źródło: Onda przez Tabletmonkeys

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona