Ważne

Patent Microsoftu, który pozwala na instalację wielu systemów na smartfonie

Premiera Microsoft Lumia 950 i 950 XL odbędzie 6 października, ale już teraz nie kryją przed nami większych tajemnic. Jednak firma z Redmond wciąż pracuje nad kolejnymi rozwiązaniami do swoich urządzeń. Jakiś czas temu złożyli wniosek patentowy, dotyczący sposobu instalacji i uruchamiania różnych systemów operacyjnych na jednym smartfonie czy tablecie.

Pojawiały się plotki, że Microsoft zaprezentuje smartfony, które będą mogły działać pod kontrolą Windows 10 Mobile i Androida, choć wcześniej wydawało się to mało prawdopodobne. Punkt patrzenia na całą sprawę zmieni się o 180 stopni, gdy zerkniemy na wniosek patentowy firmy z Redmond.

Dokument pochodzi z marca 2014 roku. W zamierzeniu urządzenie ma być dostarczane z wgranymi kilkoma skompresowanymi plikami instalacyjnymi różnych systemów. W bootloaderze mielibyśmy wybrać, który OS nas interesuje. Oczywiście w każdej chwili moglibyśmy zdecydować się na zmianę – nie zabraknie również możliwości usunięcia z pamięci nieinteresującego nas pliku instalacyjnego. W razie potrzeby będziemy mogli skorzystać z dual boot.

microsoft-patent-multios

Pytanie, czy Microsoft wcieli ten patent w życie. Warto napisać, że chociażby HTC dostarczało na rynek dwie wersje One M8 – jedną z Androidem, drugą – z Windowsem, które pod względem danych technicznych w ogóle się od siebie nie różniły.

Co myślicie o takim rozwiązaniu w urządzeniach mobilnych?

źródło: PDFAIW przez WMPowerUser

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona