Ważne

Aplikacje Microsoftu zagoszczą na smartfonach i tabletach Asusa

Microsoft aktualnie robi wszystko, by zapaść w pamięć jak największej liczbie użytkowników urządzeń mobilnych. W tym celu nawiązuje współpracę z kolejnym koncernem – tym razem z Asusem.

Podczas targów MWC 2015 w Barcelonie Microsoft poinformował o rozpoczęciu strategicznej współpracy z kilkudziesięcioma producentami elektroniki, w ramach której jego aplikacje będą preinstalowane na sprzęcie partnerów. Taką umowę podpisał między innymi z Samsungiem, na którego flagowcach (Galaxy S6, Galaxy S6 Edge Plus, Galaxy Tab S2) pojawiły się programy wchodzące w skład pakietu Office: Word, Excel, PowerPoint, jak również OneNote i OneDrive.

Okazuje się, że na tym koncern z Redmond nie poprzestaje i rozwija swoje kontakty szerzej. Do grona producentów, z którymi nawiązał współpracę, dołączył Asus. Oznacza to, że na przyszłych urządzeniach tajwańskiego koncernu będą preinstalowane aplikacje Microsoftu, wspomniane przeze mnie wyżej.

Tym samym Microsoft zyska kolejnych użytkowników jego programów mobilnych, natomiast Asus – aplikacje, dzięki którym jego sprzęt będzie nieco bardziej atrakcyjny tuż po wyjęciu z pudełka (pomijają fakt, że przecież każdy może zainstalować sobie mobilny pakiet Office z Google Play całkowicie za darmo).

źródło: PhoneArena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona