Ważne

Aplikacje Lenovo, które warto znać: SYNCit, SHAREit, CLONEit, Security HD

Na rynku niewiele jest tabletów, które oferują czystego Androida. Na większości z nich można bowiem znaleźć nakładki producentów, które wprowadzają nie tylko wizualne zmiany w interfejsie, ale również funkcjonalne. Lenovo w swoich urządzeniach preinstaluje kilka ciekawych programów, które warto poznać, bo są niewątpliwą wartością dodaną. Co najważniejsze, są banalnie proste w obsłudze, dzięki czemu każdy, nawet laik, może z ich dobrodziejstw bezproblemowo skorzystać.

SYNCit

Aplikacja służąca do tworzenia kopii zapasowej kontaktów i dokumentów, jak również – w przypadku modeli z modemem – rejestru połączeń telefonicznych i wiadomości tekstowych. Wystarczy dosłownie jeden ruch palcem, by zgrać kontakty z pamięci tabletu do chmury – podobnie jest w przypadku aplikacji i dokumentów.

Korzyścią płynącą z korzystania z tego rozwiązania jest przede wszystkim przechowywanie kontaktów w chmurze, dzięki czemu nie musimy martwić się o ich permanentną utratę. Co więcej, możemy mieć do nich dostęp na każdym posiadanym urządzeniu (nie tylko Lenovo), pod warunkiem oczywiście, że zainstalujemy opisywaną aplikację. Program okaże się przydatny także w momencie, w którym będziemy zmieniać urządzenie lub zamierzamy wykonać przywrócenie ustawień fabrycznych.

Aby móc skorzystać z SYNCit, należy założyć konto Lenovo ID. Pozostałe aplikacje wymienione poniżej nie wymagają go.

SHAREit

Program do udostępniania multimediów z jednego urządzenia do drugiego. Spośród kontaktów, aplikacji, zdjęć, muzyki, wideo i plików wybieramy te pozycje, które nas interesują i wysyłamy do osoby, która również musi mieć zainstalowaną aplikację SHAREit na swoim urządzeniu (Android, iOS, Windows Phone, ale i PC).

Niekwestionowaną zaletą jest to, że aplikacja obsługuje transfer wszystkiego rodzaju plików, bez wyjątku.

CLONEit

CLONEit jest zarówno osobną aplikacją, jak również częścią wspomnianej wyżej. Wszystko przez to, że program ten spełnia bardzo podobną rolę, aczkolwiek bardziej ukierunkowaną. O ile SHAREit z założenia ma pozwalać na wysyłanie danych do wielu użytkowników, tak CLONEit stworzony został po to, by w prosty i szybki sposób „sklonować” (a zatem importować) wszystkie dane ze starego urządzenia do nowego – dla samego siebie. Mowa o kontaktach, aplikacjach, ustawieniach systemu, zdjęciach, muzyce i wideo.

cloneit-01

Security HD

Przykład aplikacji, której implementacji brakuje mi domyślnie w czystym Androidzie. Za jej pomocą nie tylko jednym kliknięciem zamkniemy niepotrzebnie działające procesy, ale również… zablokujemy reklamy pojawiające się w zainstalowanych na tablecie grach i aplikacjach. Co jeszcze bardziej istotne, mamy tu dostęp do ustawień uprawnień, dzięki którym sami możemy decydować, które aplikacje mogą na przykład wysyłać SMS-y, nawiązywać połączenia, włączać WiFi/Bluetooth itd. Warto przejrzeć tą listę, by wiedzieć, jak wiele niepotrzebnych uprawnień przyznanych jest poszczególnym programom.

Artykuł jest częścią akcji marketingowej przeprowadzanej na portalu Tabletowo.pl w ramach akcji „Odkryj Lenovo na nowo”.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona