Ważne

Nowy flagowiec Elephone Vowney będzie dostępny z Androidem 5.1 lub Windowsem 10

Pierwsza fala urządzeń z preinstalowanym Windowsem 10 jest coraz bliżej. Oczywiście na samym początku poznamy flagowe propozycje, spośród których możemy wymienić nowe Lumie 950 i 950 XL, Acera Jade Primo, którego moglibyśmy zobaczyć już na IFA 2015, bądź Elephone Vowney, dostępny w dwóch wersjach: z „kafelkami” lub Androidem 5.1 Lollipop na pokładzie. Co będzie poza tym wyróżniać najnowszą propozycję z najwyższej półki od tego producenta z Państwa Środka?

Chińska firma oficjalnie poinformowała o danych technicznych nadchodzącego modelu. W sumie największym wyróżnikiem Vowney (dokładniej pisząc mocniejszej wersji B) będzie spora bateria o pojemności 3800 lub 4200 mAh (producent podaje różne ogniwa dla poszczególnych wariantów), która powinna wystarczyć nawet na dzień bardzo intensywnego użytkowania. Niestety nawet taki wynik jest aktualnie powodem do dumy. Wróćmy jednak do samej specyfikacji nowego telefonu.

Moc obliczeniową dostarczy ośmiordzeniowy Mediatek MT6795 lub czterordzeniowy Intel Atom (zależnie od wersji), które zostaną uzupełnione o 3 GB RAM. Z kolei zdjęcia wykonane aparatem 20 Mpix (matryca Sony IMX230) i kamerką 8 Mpix będziemy zapisywać w 64 GB pamięci wbudowanej. Z tyłu urządzenia został umieszczony skaner linii papilarnych. Sam ekran IPS ma przekątną 5,5 cala oraz rozdzielczość QHD, co przełoży się na wysokie zagęszczenie pikseli na poziomie 535 punktów.

elephone-vowney

Jak już wspomniałem na wstępie, Elephone Vowney będzie dostępny z preinstalowanym Windowsem 10 lub Androidem 5.1 Lollipop. Do wyboru będą także trzy wersje kolorystyczne – biała, złota i szara. Pierwsze egzemplarze trafią do właścicieli w październiku lub listopadzie, a cena w przedsprzedaży za jeden egzemplarz wynosi aktualnie bardzo rozsądne 299 dolarów.

źródło: Elephone przez Gizmochina, Neowin

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona