Ważne

W rozwój sieci 5G zaangażował się Verizon razem z Samsungiem i Cisco

Nie można ukryć faktu, że 5G to nasza przyszłość, która zbliża się wielkimi krokami. Aby móc zaoferować swoim klientom sieć nowej generacji wiele producentów urządzeń mobilnych decyduje się nawiązać współpracę z telekomami, chociażby Huawei z Vodafone czy ZTE z japońskim SoftBank. Z kolei teraz do gry dołącza Verizon, który znalazł bardzo mocnych sojuszników.

Oczywiście badania i rozwój nad siecią 5G są już prowadzone od dłuższego czasu przez Nokię oraz Ericssona. To właśnie ta druga firma będzie współpracowała z Verizonem, Cisco, Samsungiem i Qualcommem nad tą technologią przyszłości. Pierwsze testy w praktyce są przewidziane na przyszły rok. Niestety lub stety, wdrożenie tych rozwiązań do ogólnodostępnych urządzeń nie odbędzie się zbyt szybko. Najbardziej prawdopodobny jest rok 2020, kiedy to Międzynarodowy Związek Komunikacyjny udostępni oficjalną specyfikację tej sieci.

Warto jeszcze wspomnieć, że 5G ma być do 50 razy szybsze niż 4G i pozwoli na znacznie sprawniejszą komunikację między sobą smartfonów, tabletów, wearables, samochodów czy nawet budynków. Zapowiada się bardzo dobrze. Uważam, że możliwości nowej sieci zaskoczą nas jeszcze nieraz, ale na razie musimy zadowolić się jedynie szczątkowymi informacjami z centrów R&D. Niewątpliwie cieszy bliska współpraca wielu firm, która znacząco przyspieszy badania.

Each partner is a leader, but together we represent more than $50 billion in annual research, development and technology investments and thousands of patents. Collectively we are bringing to bear an incredible amount of resources and intellectual capital to introduce the next generation of wireless technology.

Roger Gurnani, Verizon

źródło: Verizon przez Internationa Business Times, Neowin

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona