Ważne

Huawei szykuje smartfon z zakrzywionym ekranem?

Nie ukrywam, że jestem niesamowicie ciekawa jakie smartfonowe nowości szykuje na przyszły rok Huawei. Firma, która przez ostatnie lata przeszła długą drogę od podrzędnego chińskiego producenta sprzętu do tego, który zajmuje trzecią lokatę, wprowadza z roku na rok coraz ciekawsze urządzenia. Dziś pojawiły się plotki, jakoby w najbliższych miesiącach miał zadebiutować smartfon Huawei z zakrzywionym ekranem.

Pierwszym producentem, który zrealizował pomysł wprowadzenia obustronnie zakrzywionego wyświetlacza do smartfonu, był Samsung w modelu Galaxy S6 Edge (wcześniej był jednostronnie w Galaxy Note Edge). Wkrótce ma zadebiutować także Xiaomi Mi Edge, aczkolwiek tu nie jest jasne czy zakrzywiony będzie ekran czy lekko zaokrąglona tylna obudowa. Zaskakujące są natomiast spekulacje o nadchodzącym produkcie Huawei.

Wynika z nich, że w nadchodzącym roku Huawei zaprezentuje smartfon z obustronnie zakrzywionym wyświetlaczem Super AMOLED. Wiele wskazuje na to, że matryca zostanie dostarczona przez Samsunga. Jeśli informacje te się potwierdzą, możemy mieć do czynienia nie tylko z pierwszym zakrzywionym ekranem w smartfonie Huawei, ale również pierwszym w jej ofercie smartfonem z ekranem 2K – dotychczas bowiem producent ten stawiał na FHD.

Zakrzywiony Huawei ma zadebiutować podobno w pierwszej połowie 2016 roku. Musimy zatem poczekać kilka miesięcy, by zweryfikować czy informacje te faktycznie były choćby zbliżone do prawdy.

źródło: SamMobile

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona