IFA 2015: Acer Liquid Z630 z 5,5-calowym wyświetlaczem - Tabletowo.pl
Ważne

IFA 2015: Acer Liquid Z630 z 5,5-calowym wyświetlaczem

Dziś podczas berlińskich targów IFA 2015 został zaprezentowany Acer Liquid Z630. Jest to duży smartfon z ciekawymi podzespołami w stosunkowo niskiej cenie. Mimo, że na konferencji prasowej smartfon tak naprawdę nie został pokazany, to pojawił się na hali wraz ze wszystkimi nowymi produktami Acera, dzięki temu udało mu się nieco przyjrzeć.

Acer Liquid Z630 został wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz wykonany w technologii IPS. Sercem smartfona został procesor MediaTek MT6735 wraz z 2GB pamięci RAM. Na dane użytkownika przeznaczone została natomiast 16GB. Co ciekawe producent planuje również nieco lepiej „wypasioną” wersję tego urządzenia – Liquid Z630S z ośmiordzeniowym procesorem MediaTek MT6753 3GB pamięci RAM oraz 32GB miejsca na pliki.

W smartfonie znajdziemy dwa aparaty, każdy o rozdzielczości 8 Mpix. Przednia kamerka posiada dodatkowo szerokokątną soczewka, oba aparaty nagrywają w rozdzielczości Full HD. Telefon posiada moduł LTE Cat4, akumulator o pojemności aż 4000 mAh oraz wszystkie podstawowe moduły. Całość pracuje w oparciu o system operacyjny Android w wersji 5.1 Lollipop z nakładką od Acera, która została urozmaicona kilkoma ciekawymi dodatkami, na przykład „pływającymi aplikacjami”, czyli miniaturowymi wersjami podstawowych programów, takich jak kalkulator, kalendarz czy notatnik. Można je uruchomić bezpośrednio z paska powiadomień klikając na odpowiednią ikonę.

Tabletowo.pl IFA 2015: Acer Liquid Z630 z 5,5-calowym wyświetlaczem Acer Android Smartfony

Telefon wykonany jest w całości z tworzywa sztucznego dobrej jakości. Na przodzie znajdziemy wspomniany 5,5-calowy wyświetlacz, nad nim okrągły głośnik do rozmów, diodę LED do powiadomień oraz kamerkę do selfie czy wideorozmów. Na prawej krawędzi producent umieścił klawisz zasilania oraz przyciski do zmiany głośności. Górny bok został wyposażony w złącze słuchawkowe, na dole znalazło się natomiast miejsce na złącze micro USB i mikrofon do rozmów. Na tyle zamieszczono aparat główny, diodę LED, drugi mikrofon, a nieco niżej głośnik multimedialny.

Z tego, co mi wiadomo, Acer Z630 został wyceniony na 199 euro, a jego sprzedaż rozpocznie się pod koniec września.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona