Ważne

Sony Xperia Z5 Premium przedpremierowo pokazana na wideo

Japończycy nie mają ostatnio szczęścia do utrzymywania w tajemnicy informacji o nadchodzących modelach. Niedawno przedpremierowo w sieci pojawiły się Xperia C5 Ultra i M5, a teraz – tuż przed oficjalną prezentacją – został opublikowany film, pokazujący Z5 Premium w akcji. Czego nowego dowiedzieliśmy się z tego nagrania? Czy rzeczywiście Sony zastosuje ekran 4K w swoim phablecie?

Już od dłuższego czasu mówi się, że na IFA Sony zaprezentuje trzy wersje Z5: Compact z ekranem HD, standardowy wariant z 5,2-calowym wyświetlaczem Full HD oraz Premium, wyróżniający się rozdzielczością Ultra HD. Okazuje się, że plotki na ten temat wcale nie okazały się dalekie od rzeczywistości i Japończycy rzeczywiście wprowadzą na rynek smartfon, w którym współczynnik ppi przekroczy granicę 800.

Xperia-Z5-Premium_2

Wszystkie nadchodzące Xperie zostaną wyposażone w nowy aparat z szybkim autofocusem (czas ostrzenia ma podobno wynosić 30 milisekund), pozwalający na fotografowanie w rozdzielczości 23 Mpix (również w trybie automatycznym). Nie zabraknie także skanera linii papilarnych. W ich wnętrzu zagości Snapdragon 810, co może okazać się niezbyt trafioną decyzją, ale musimy się jeszcze wstrzymać z oceną tego układu w nowych „zetkach”. Może Sony zdołało go wreszcie „ujarzmić”?

Xperia-Z5-Premium_1

Dowiedzieliśmy się również, że nowe flagowce zapewnią dwa dni pracy, ale trudno dociec co może kryć się pod tym określeniem. Cóż, już poprzednie generacje smartfony Japończyków wyróżniały się świetnymi bateriami, więc wątpię, że nagle ulegnie to zmianie.

Oficjalna prezentacja odbędzie się 2 września w Berlinie na targach IFA 2015. Wtedy poznamy ceny poszczególnych wersji Xperii Z5, a także ich szczegółową specyfikację techniczną.

źródło: Youtube przez XperiaBlog, Phonedog

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona