Ważne

Ładowarka Skross z podwójnym portem USB w praktyce

Przetestowałam podwójną ładowarkę Skross

Jestem osobą, która potrafi ładować od kilku do nawet kilkunastu urządzeń elektronicznych jednocześnie (oczywiście w skrajnych przypadkach). Sama się sobie dziwię, że bardzo rzadko gubię ładowarki i z bardzo podobną częstotliwością mylę, którą ładowarkę podłączyć do danego telefonu. Jakiś czas temu na mejla dostałam prasówkę na temat podwójnej ładowarki Skross, która mnie dość mocno zainteresowała. Postanowiłam zapoznać się z nią bliżej. Z ładowarką, nie z prasówką ;).

Mogłam napisać zwykłego newsa, wstawić fotkę prasową i po sprawie. Ale stwierdziłam, że dużo ciekawszy będzie dla Was tekst opisujący akcesorium w praktyce. Tym bardziej, że pewnie od razu pojawią się pytania jak długo ładują się urządzenia za jej pomocą w porównaniu do długości czasu ładowania ładowarką dedykowaną. Oczywiście nie omieszkałam tego sprawdzić – na przykładzie Samsunga Galaxy S6 i Motoroli Moto G 2015.

Galaxy S6 dedykowaną ładowarką ładuje się 1,5 godziny, podczas gdy Moto G – ok. 3 godziny 10 minut (ładowarką zapożyczoną od Samsunga; przypomnę, że w zestawie z tym telefonem mamy wyłącznie kabel USB – bez ładowarki sieciowej). Ładując ładowarką podwójną oba smartfony jednocześnie Galaxy S6 naładował się po 2 godzinach i 5 minutach, z kolei Moto G – po dokładnie takim samym czasie, jak normalnie, czyli po 3 godzinach i 10 minutach.

Kiedy przydaje się podwójna ładowarka? Gdy mamy jedno gniazdko, a chcemy naładować jednocześnie zarówno smartfon, jak i powerbank – albo dwa smartfony, albo smartfon i tablet – kombinacji jest wiele. Albo gdy mamy dwa kable, a akurat ładowarka sieciowa od jednego z produktów nam się zapodziała. W moich oczach jest to bardzo przydatny gadżet – zwłaszcza jadąc w podróż, podczas której staramy się ograniczać liczbę zabieranych ze sobą rzeczy.

Pod względem typowo użytkowym warto wspomnieć, że ładowarka Skross jest na tyle szeroka, że zajmuje mniej więcej 1,5 gniazdka, więc jeśli macie podwójne i chcecie podłączyć coś do drugiego, przy odrobinie szczęścia zmieści się wyłącznie kabel z płaską wtyczką – z okrągłą nie ma szans, przez co to drugie gniazdko pozostaje bezużyteczne.

Podwójna ładowarka Skross kosztuje ok 59 złotych. W zestawie nie ma kabli USB.

Specyfikacja Skross Euro USB Charger:

  • zasilanie: 100 – 250V,
  • napięcie wyjściowe: 5V,
  • moc wyjściowa: 2100mA,
  • wymiary: 59 x 48 x 57 mm (długość x szerokość x wysokość).,
  • waga: 44 g,
  • cena: 59 złotych.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona