Ważne

Wielkie zmiany na Instagramie, czy słusznie?

Dotychczas każdy użytkownik Instagrama kojarzył go przede wszystkim z tym, że można tam wrzucać zdjęcia, które są najzwyczajniej w świecie kwadratowe. Tak było aż do dzisiaj…

Dziś została wprowadzona opcja zamieszczania zdjęć w niemal każdym formacie. Od teraz bez problemu dodamy fotografie panoramiczne, a nawet wykonywane w pionie.

Z jednej strony nowe formaty zdjęć to duże ułatwienie dla użytkowników – niejednokrotnie zdarzało się, że fotografowany obiekt nie mieścił się w kwadracie i trzeba było użyć jakiegoś programu, który pozwalał nico zmienić grafikę dodając na przykład białe paski od góry i od dołu. Z drugiej strony jednak kwadratowe zdjęcia były symbolem Instagrama.

There has been an awakening… #StarWars #TheForceAwakens

A post shared by Star Wars (@starwars) on

Osobiście nie jestem przekonany do tej zmiany. Przyzwyczaiłem się już, że Instagram to kwadratowe zdjęcia, trudno będzie się od tego odzwyczaić. Dajcie znać co Wy sądzicie o nowościach na Instagramie.

Źródło: droid-life

Komentarze

 • Glee

  Wydaje mi się, że ta zmiana jest, by pozbyć się konkurencji w postaci 500px ;)

  • niconozomu

   Pierwszy raz w życiu wszedłem na 500px i raczej instagram nie jest żadną konkurencją… 500px to bardziej konkurencja dla Flickra.

 • Tomasz Pragnący

  Ktoś testował? Na szybko, w poziomie 16×9 max, w pionie 3×4 max – mało.

 • niconozomu

  Dodawanie tych pasków o których mówisz jedynie kaleczyło zdjęcia. Z kolei kwadratowe zdjęcia były tylko udręką. Skoro się przyzwyczaiłeś to chyba nic nie stoi na przeszkodzie, aby dalej wstawiać tylko kwadratowe zdjęcia ;)
  Powinni jeszcze dać oficjalne wsparcie dla powiększania i zapisywania zdjęć. Bo teraz trzeba sobie radzić przy pomocy zewnętrznych aplikacji.

 • Dla mnie cały urok Insta polegał na tym, że są kwadratowe zdjęcia. Na początku może to i sprawiało pewien problem, ale potem człowiek uczy się jak cykać fotki, żeby to co chcemy dało radę przyciąć odpowiednio :-)
  Także ja jestem na nie, od dawna też nie podobały mi się te zdjęcia właśnie z ‘paskami’ czy jakieś dodawanie pionowych/poziomych rozmazanych części.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona