Ważne

DisplayCover – świetny koncept klawiatury z… ekranem E Ink

Trudno nie odnieść wrażenia, że rynek akcesoriów do wszelkiego typu urządzeń elektronicznych rozwija się dużo wolniej niż sam sprzęt. Trudniej jest bowiem wpaść na jakikolwiek rewolucyjny (i rewelacyjny zarazem) pomysł w przypadku klawiatur, pokrowców, itp. Microsoft pokazuje jednak, że wystarczy odrobina kreatywności i można stworzyć projekt akcesorium, w którego posiadanie weszłoby wielu użytkowników tabletów.

Mowa o DisplayCover – klawiaturze, która nad standardowymi klawiszami ma niewielki wyświetlacz wykonany w technologii E Ink, wyświetlający treści w rozdzielczości 1280 x 305 pikseli. Zapytacie: po co? Zastosowań jest jednak całkiem sporo.

Najważniejszy jest fakt, że ekran wyświetla różne treści w zależności od tego, co aktualnie robimy na tablecie. Oglądając wideo możemy mieć szybki dostęp do najważniejszych ikon (zdefiniowanych przez nas samych) oraz paska wyszukiwarki, prowadząc rozmowę na Skype możemy szybko napisać lub odebrać mejle, z kolei w Photoshopie mamy pod ręką najważniejsze narzędzia graficzne. Ekran można obsługiwać zarówno palcami (łącznie z gestami typowego touchpada), jak i rysikiem. Co więcej, z racji ekranu z e-papieru klawiatura nie będzie bardzo prądożerna.

Poniżej możecie zobaczyć jak wygląda pomysł Microsoftu w praktyce:

Niestety, póki co DisplayCover to jedynie prototyp przygotowany przez jeden z działów Microsoftu. Nie wiadomo czy będzie dalej rozwijany i czy w ostateczności trafi na rynek. Używalibyście?

źródło: tablet-news, liliputing

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona