Tablety Asus ZenPad debiutują w Anglii. W Polsce nie ma co liczyć na ich dostępność

W wybranych sklepach w Wielkiej Brytanii zaczęły się pojawiać najnowsze tablety Asusa należące do serii ZenPad. Przy okazji dowiedziałam się interesującej rzeczy na temat ich dostępności w Polsce… Nie będziecie zadowoleni.

W komentarzach często powtarza się pytanie czy wiem cokolwiek odnośnie polskiej premiery nowej rodziny tabletów tajwańskiego koncernu i ich cen, bo od czasu ich debiutu minęło już kilka miesięcy. Dotychczas było to dla mnie zagadką, aczkolwiek dziś udało mi się uzyskać odpowiedź na to pytanie bezpośrednio od przedstawiciela Asus Polska. Okazuje się, że… na dostępność serii Asus ZenPad na polskim rynku “nie ma co liczyć”.

Na ten moment decyzja jest wiążąca i raczej nic nie wskazuje na to, by miała się zmienić. Rynek tabletów nasycił się już do tego stopnia, że najwidoczniej Asus nie widzi potencjału akurat w Polsce, by wprowadzać kolejne produkty, skoro prognozuje marginalną sprzedaż. Rozsądne podejście producenta, które jednak nie będzie podobało się klientom zainteresowanym wejściem w posiadanie tych produktów. Pozostaje zawsze możliwość sprowadzenia urządzeń na własną rękę.

Na przykład z Wielkiej Brytanii, gdzie pojawiły się w sprzedaży wszystkie najnowsze produkty. Ceny poszczególnych modeli prezentuje się następująco:

źródło: własne, AndroidCentral

Komentarze

 • qba

  A czy taki ZenPad kupiony w UK ma europejską gwarancję ważną w Polsce?

 • sprite1080

  O co chodzi z tą dostępnością a konkretnie jej brakiem? coraz częściej dostepność produktów ograniczana jest do konkretnych rynków. WHY?

  • qba

   Niewielka produkcja i duże zainteresowanie skutkuje tym, że towar trafia na najważniejsze rynki.

   • sprite1080

    Tutaj może tak ale co w przypadku Note 5? tego kroku o braku w europie calkiem nie rozumiem …. no chyba ze we wrzesniu podczas IFA Samsung pokaże edycje europejską, hmm… to by bylo cos :)

    • qba

     Z tego co wiem to ma być w Europie, z tym że od stycznia 2016.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona