Ważne

S6 i S6 Edge otrzymują część funkcji z S6 Edge+ w formie aktualizacji

Każdy nowy produkt Samsunga z najważniejszych dla niego serii (Galaxy S, Galaxy Note) wnosi ze sobą lekki powiew świeżości pod względem interfejsu i oferowanych funkcji. Tak też jest w przypadku zaprezentowanego ledwie tydzień temu Galaxy S6 Edge Plus, który wprowadza kilka może nie innowacyjnych nowości, ale zdecydowanie przydatnych. Dziś aktualizację zawierającą niektóre z nich zaczęli otrzymywać pierwsi użytkownicy Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge.

Wraz z nową udostępnianą wersją oprogramowania, posiadacze flagowych smartfonów z serii Galaxy S6 otrzymają takie nowości systemowe, jak Samsung Pay, Apps Edge (tylko w Galaxy S6 Edge) czy możliwość nadawania filmów Live na YouTube bezpośrednio z aplikacji aparat. Aktualizacja wprowadza też mniejsze poprawki w KNOX oraz w samym interfejsie użytkownika, w którym widoczne są między innymi zmiany ikon poszczególnych aplikacji. Co ciekawe jednak, najnowsza wersja oprogramowania nie wnosi możliwości zapisywania zdjęć w RAW.

Samsung-Galaxy-S6-edge-Update-New-Features

Bardzo cieszy fakt, że koreański koncern decyduje się na migrację części nowych funkcji do poprzednich modeli, a nie wymaga od nas konieczności kupowania nowego sprzętu, by móc z nich korzystać. Póki co aktualizacja zaczęła się pojawiać na rodzimym rynku (tj. w Korei) i nie wiadomo kiedy trafi do innych krajów świata, w tym do Polski.

Pozostaje nam się uzbroić w cierpliwość.

źródło: Sammobile

Komentarze

 • Kris

  Jeśli S6 Edge dostanie Samsung Pay, Apps Edge i nadawanie filmów live na YT (nowsza wersja apki “Aparat”), to czym się będzie różnić od S6Edge+? :)

  • Wielkością ekranu ;)

   • Czekson

    I 1GB Pamięci RAM więcej :D

    • Oizo

     I oczywiscie Ceną ;)

     • Okoloko

      A takze baterią ;p

   • Kris

    0,6″, 1GB RAM. Olbrzymia rewolucja. I to wszystko za 1000-1500 zł więcej :)

 • Arus

  S6 Edge niebrandowany nic na razie nie dostał. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

  • Arus

   Żartowałem – ściągam ODINa.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona