Ważne

Infinix Hot 2 to nowy smartfon Android One za zaledwie 87 dolarów

Rodzina smartfonów Android One zaczęła się rozrastać bardzo szybko. Do współpracy z Google przystąpiło wielu mniejszych graczy z krajów rozwijających się, głównie Indii, mimo że początkowo Amerykanie mieli problemy ze znalezieniem producentów chętnych do współpracy. Najnowszym telefonem tej serii jest Infinix Hot 2, który będzie dostępny na kilku afrykańskich rynkach (Egipt, Wybrzeże Kości Słoniowej, Kenia, Ghana i Maroko) w cenie wynoszącej 87 dolarów.

Infinix Hot 2 to urządzenie o przyzwoitym stosunku ceny do jakości. Został wyposażony w czterordzeniowy procesor Mediatek, radio FM, dual SIM, Android 5.1 Lollipop (obietnica aktualizacji przez najbliższe dwa lata) i 16 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozbudowy.

Ilość RAM będzie zależeć od wybranej przez nas wersji. Białe, czarne, niebieskie i czerwone warianty otrzymają 1 GB pamięci operacyjnej, natomiast złote dwa razy więcej. Nie zabraknie także aparatu 8 Mpix oraz kamerki 2 Mpix – zapewne będą mogły robić zdjęcia w wyższej rozdzielczości, dzięki interpolacji.

Za sprawą niskiej ceny Infinix Hot 2 będzie mógł spopularyzować Android One na afrykańskim kontynencie. Jestem ciekaw, czy Google uda się stworzyć silną markę budżetowych urządzeń.

źródło: Google

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona