Teclast X98 Pro – nowość z Windowsem 10, ekranem o proporcjach 4:3 oraz Intel Atom x5

Oficjalna premiera Windowsa 10 odbyła się 29 lipca, więc urządzeń z preinstalowaną najnowszą wersją “okienek” przybywa. Taką nowością jest Teclast X98 Pro. Został wyposażony w ekran o proporcjach 4:3, Intel Atom x5, nie zabrakło również podstawowego wyposażenia z zakresu łączności. Całość prezentuje się przyzwoicie.

Chińscy producenci przyzwyczaili nas, że oferują sprzęt o bardzo dobrym stosunku ceny do możliwości. Najnowsza propozycja Teclasta oferuje 9,7-calowy ekran o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli, dzięki czemu współczynnik ppi wynosi 264. Moc obliczeniową z kolei dostarcza Intel Atom x5-Z8500 2,44 GHz.

X98 Pro został wyposażony w 4 GB LPDDR3 RAM, 64 GB pamięci wbudowanej, którą można rozbudować za pomocą kart microSD. Pojawiły się również: porty microUSB 2.0 i miniHDMI, a za łączność odpowiadają: WiFi 802.11 b/g/n, oraz Bluetooth 4.0.

Bateria o pojemności 8000 mAh została umieszczona w obudowie o masie 540 g. Zdjęcia natomiast możemy wykonywać za pomocą aparatu głównego 5 Mpix lub przedniej kamerki 2 Mpix. Aktualnie Teclast X98 Pro kosztuje 277 dolarów. Możemy się jednak spodziewać, że niedługo na rynek wkroczy wersja z dual boot, jak to już bywało w poprzednich tabletach od tego producenta.

źródło: TGF przez Tablet-News

Komentarze

 • lolek

  Właśnie zastanawiałem się kiedy będą dostępne piersze tablety na atomach x3, x5, x7.

  “Zwykłe/stare” wersje “teclast x98” mają pewne przypadłości, ale jak ostatnio śledziłem temat to część z popularnych problemów kolejno była eliminowana.

 • sudione

  To co jest w końcu wydajniejsze Core M, czy nowy Atom, bo już zgłupieć idzie z tym Intelem?:/

  • Albert

   Core M to oczywiście wyższe modele niż Atomy x3, x5 czy x7, więc wyróżniają się wyższą wydajnością.

   • sudione

    Dziękuję bardzo!:) Muszę poszukać jaka jest różnica wydsjności oraz różnica w cenie, dodatkowo jak jest z multimediami.:)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona