Ważne

Innos D6000 z dwoma akumulatorami o łącznej pojemności 6000 mAh – za 250 dolarów

Czas pracy urządzeń mobilnych jest ich największą bolączką. Nic więc dziwnego, że poszczególne firmy starają się kombinować tak, by zapewnić jak najdłuższy czas działania na jednym ładowaniu. Chińska firma Innos jakiś czas temu zapowiedziała model D6000, który charakteryzuje się obecnością dwóch akumulatorów o łącznej pojemności właśnie 6000 mAh.

Pod obudową Innos D6000 znajdziemy dwa akumulatory. Pierwszym jest wbudowany o pojemności 2480 mAh, którego nie da się wymienić, natomiast drugim – wymienialny już, o pojemności 3520 mAh. Niezłe połączenie, które powinno przekładać się na odpowiednio dłuższy czas działania niż oferowany przez pozostałe smartfony o podobnych parametrach, a z bateriami ok. 3000 mAh.

Jeśli chodzi o specyfikację, mamy tutaj przede wszystkim 5,2-calowy wyświetlacz Full HD (pokryty Gorilla Glass), ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 615 z Adreno 405, Androida w wersji 5.0 Lollipop, 3GB RAM i 32GB pamięci wewnętrznej. To całkiem przyjemne połączenie, które powinno przekładać się na co najmniej przyzwoite działanie telefonu.

Zaplecze komunikacyjne obejmuje LTE, GPS, Glonass, Bluetooth 4.0 oraz WiFi, natomiast porty i złącza to microUSB, microSD i 3.5 mm jack audio. Zdjęcia zrobimy za pomocą aparatu 16 Mpix, natomiast autoportrety – kamerką 5 Mpix.

Innos D6000 wyceniony został na 250 dolarów i aktualnie dostępny jest w przedsprzedaży w sklepie Gearbest, przy współpracy z którym powstał ten tekst. Wysyłka rozpocznie się 15 sierpnia.

Komentarze

 • GieKa

  Nie do końca przemyślane rozwiązanie. Skoro jedną baterię można wyjąć i telefon będzie działał to mogli go tak zaprojektować że można wtedy założyć “cieńsze” plecy i mieć lżejszego i smuklejszego smartfona.

 • Arkady

  Nawet ciekawe rozwiązanie – raz że spory “sumaryczny” aku zapewni długi czas pracy, dwa to możliwość podmiany rozładowanego aku na pełny bez konieczności wyłączania i restartu urządzenia (bo mam nadzieję że będzie to działać tak, że najpierw pobierana będzie energia z aku wymiennego a potem z wbudowanego, podobnie jak w niektórych hybrydach, jak np. Asus TF300). Osobiście wolę większość pojemność aku i dłuższą pracę urządzenia kosztem tych paru milimetrów grubości, co mi po cienkiej maszynie którą musze codziennie ładować.

 • Mihau

  Innos? Wolałbym Adanosa albo Beliara.

 • hubiix

  Wartym zainteresowania jest obecnie Live 3+ cena podobna a z 24 mies gwarancja

 • GieKa

  Kolejne potwierdzenie że Polska jest traktowana jak kraj trzeciego świata. Innos D6000, ponad rok po premierze, pojawi się w polskich sklepach w … przedsprzedaży :D

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona