Ważne

Nowy smartfon OnePlus poznamy pod koniec tego roku

OnePlus to jedna z ciekawszych firm, która nadal promuje się tym, że oferuje „zabójcę flagowców”. Na pewno ich smartfony cieszą się całkiem sporą popularnością. Dotychczas w „kolejce” po flagowego Two ustawiło się ponad milion osób, chociaż niektórzy rezerwowali dla siebie kilka miejsc. Pod koniec roku Chińczycy wprowadzą na rynek model z niższej półki.

Istnienie tańszego OnePlus Mini/Two Lite potwierdził CEO firmy, czyli Carl Pei. Powiedział również, że premiera nowego modelu odbędzie się w grudniu. Czego możemy się spodziewać? Zapewne ekranu o przekątnej powyżej 5 cali, procesora produkcji Qualcomma i nowej stylistyki, która ma być ładniejsza niż w przypadku Two. To wszystko, co na razie wiemy.

There’s going to be a second phone this year, before the end of the year. Hopefully for Christmas.

It may or may not be (higher spec’d than the OnePlus 2). When I saw the prototype for that phone I was like ‚holy s— that’s going to be my daily driver’ but then when the OnePlus 2 production version came out it’s also super nice, so its really hard to decide now what to use.

It’s going to be amazing, but today I’m not going to talk about it.

Carl Pei, CEO OnePlus

Carl Pei wspomniał także o Oxygen OS. OnePlus zamierza udostępnić to oprogramowanie dla smartfonów innych producentów – jeszcze nie wiadomo, kiedy to się stanie i na jakie urządzenia trafi. CEO powiedział, że w pierwszej kolejności są ich własne telefony.

Warto wspomnieć, że Chińczycy nie mają w planach rozbudowy swojej oferty o sprzęt z innych segmentów, m.in. wearables. OnePlus woli powierzyć to swoim partnerom. Nadzieje na sukces są wielkie i CEO widzi swoją firmę za pięć lat w czołówce największych producentów smartfonów na świecie, ale wątpię, aby Samsung, Apple czy Huawei łatwo oddali swoją pozycję.

Jak widzicie przyszłość OnePlus?

* na zdjęciu OnePlus Two

źródło: USA Today przez Technodify

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona